viies kevad, neljas talv. Talvest räägimegi. Sademetest

 
Neljas talv, normaalne jaanuar. Eelmisel nädalal oli korraks tublim miinus, aga õnneks mitte pakane. 

Minu suusaost muudkui edeneb ;) Mul on olemas suusasaapad ja nüüd on suusakepid ka. Suuski pole veel ja lumega ka suht kitsas. :P


Tõusin teisele korrusele, et ülevaadet saada, mida kuhu paigutada, mis läheb kütteks, mis läheb UUK-i, mis prügisse, mis vanametalli. Mu optisimi puhang jäi napiks. Vanad petrooliumilambid ja nende osad. Roostetanud pimiku kraam. Peotäite kaupa pirne ja tundamatuid põllumajandusmasinate osi. Oeh. Meie kandis "prügi" äraandmine on üks igavane jama. Kord ei ole seal kedagi kohal, kord pead teise linna otsa kaaluma minema, aga hea, et niigi saab. 

Pliidipuudega tegelemine on kordades lihtsam. Mis annab mõõdu välja, läheb riita, s.t. ise ei lähe, mina panen. Eile oli juba soojem, -8C. Miinustega on mõistlikum puid laduda, plussidega saavad kindad kogu aeg märjaks. 


Pestud. Suurem osa neist on ümarad, stiilsed, ilusad. Me oleme mõned juba lakke ka pannud ja mõned jäävad selleks puhuks, kui peaks katki minema ja paari kohta paneks ma neid veel. Heh, ma teeks lambiallee 2.korrusele kui saaks, aga see on muidugi nali. 

Lumi on läinud, eile ladistas vihma. Suures kivilas on võrkiiriste ninad väljas. Mis muud, kui kasutasin muttide tööjõudu :) Sügisel me neid ei püüdnud ja nüüd näeb kõik välja nagu ... Valida on turbase musta mulla ja savikama vahel. Kraapisin mõned hunnikud pange ja laotasin ninadele. Varasem kogemus näitab, et ega see sibulikke eriti ei pidurda, aga kui külm peaks kohe lajatama, siis on ehk aednikul vähem valus vaadata. 

Eile ladistas vihma, aga vaatamata plusskraadidele on maa veel külmunud. Mul ei õnnestunud peletuspotti, mille tuul oli ümber lükanud, maa sisse tagasi suruda. 

Sõnaga - talvised sademed tasakaalustavad kuiva sügist, veetase tõuseb.  Osa veest teeb pinnase pealmise kihi libedaks. Kasvuhoone aknad on lahti, aga sees paraku +5C. Õnneks veel keegi ei kasva, päevavalgust on veel vähe. Kui samamoodi edasi läheb, siis võib märts veebruariga vabalt vahetusse minna. 

Täna oli korraks päikest ja see oli ülimõnus.

21.jaanuar. Imekerge lumekirme. Päike ja kerged miinused. Täna võtsime võsapargist pajusid maha. See plaan oli juba suvel. Pärnad ja sarapuud vajavad valgust. Rahmeldasin kuni kõht tühjaks läks ja see oli ülimõnus, peaaegu nagu suvel. Tunned, et oled lõuna ära teeninud :)

Tomatiseemned on nüüd juba teema. Mida jätta, mida võtta. Kasvukas lõikasin kuumaasikad tagasi. 

Kommentaarid

  1. Askeldada on mõnus tõesti aga...ja ega meil pole midagi nii pakilist ka, et peaks jalgupidi peaaegu vees tormituulega võitlema :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused