see mõnus sajune nädal, konnad ristikus

 Vahelduv pilvisus, temperatuur +23C, valge ristik on täis vett ja konni. Konnasid? Konnapoegi, neid, kes hüppavad ja neid, kes ukerdavad. Niitmisel tuleb hoida kõrgust ja tempot, et nad saaksid minema kalpsata.

Täitsa huvitav, kuidas ristik on võililledest üle kasvanud nagu polekski neid kunagi olnud ja tulikatest ka. Seaohakas on veel vallutamata. Kui ma seda kerget nõlva ei niida, on meil seal varsti silorada.  Multsisin mikrobiootade ümbruse ära, sügisel lihtsam harida. 

Meil sadas ja sadas nii hästi, et ei rahet ega muid jamasid, lihtsalt kallas. Esimesel vihmapäeval jalutasin mõnuga läbi rohu, kõik lirtsus talla all, sest vesi polnud jõudnud maasse valguda, nii palju tuli korraga. Kastis ka põõsapeenra ja jätkus võsaparki puudele ja maa, see maa oli mõnus. Leidsin kivila servast tõmmu pellea tite, täitsa kivi serva alt. Nii tore!

Mõnes kaldega kohas muidugi uhus pinnast ka ära allapoole, aga mis siis. 

See vana tiigipõhi, mis on kasvuhoonest allapoole, see muld muutub sellise ilmaga nii mõnusaks, et ma esimese hooga teeks kõik ümber... kõik koliks sinna :)  tundub raiskamisena seal nt astilbesid kasvuhoone kõrval kasvatada, aga ma ei osanud neid kuhugile panna ja tundus hea mõte kasvuhoone serv nii korras hoida. Kevade poole on seal tulbid ja nartsissid, nende lehed on siis astilbede vahel peidus. 

See muld seal on vägev ja kuna niiskust on ka, siis võtab kõik vägeva mõõtme, sõstrad ja karusmarjad ja tänavu kannab õunapuu ka. peaks vilju vähemaks võtma, et ei tekiks seda üle aasta kandmise mustrit.

Muigama võtab see, et kaamera kisub ikka rohkem õite poole nagu oleks see väga tähtis. ja see, et kasepeenraga ma ikka veel rahul pole, aga asi on veidi parem. Ostsin kolm baptiisia taime, et oleks sinist, sinist, sinist. Pean välja kaevama mõned hortensiad, sest mul ei olnud plaanis hortensiasalu rajada ;) 

Sõnaga asi hakkab jälle seda nägu minema, et tuleb taimi komposteerima hakata. Roose olen ka sporaadiliselt ostnud, kaalun ka põõsapeenra pikendamist. Mustikatega on plaan ja plaan eon üldse palju. 

Veel ilmast. Nädalavahetusel olid hoovihmad ja see oli ka veidi koomiline, üritasin portugali teha - kes on Madeiral käinud see teab, et saad sadude vahel kuivaks. Meil see ikka nii hästi ei töötanud, pidin mõned korrad riideid vahetama ja mõned korrad männi all passima, südamega majas oli ka hea kuiv.

Õhtuti, pärast tööd on päris mõnus, et kastma ei pea, tasahaaval püüan aiatöödega järjel püsida, et augustis oleks aega metsas ja mere ääres kolada. Paljundan haldjatiibu, kogun seemneid, külvan ... kahju on tuppa minna ja päeva lõpetada, nii mõnusalt paras ilm. 


Pühapäeval käisime seenel. Osa metsast oli muidugi maha võetud. Seente jaoks vast veidi vara, kodus pole võipuravikud end veel näidanud, oli suviseid pilvikuid ja kukeseeni suvaliselt samblas. Männik nagu mere ääres... 

Reedeks lubatakse ilma soojenemist ega ma ei lootnudki, et see paras ilm pidama jääb, ma küll oletasin, et tuleb augustis, aga ehk on selleks ajaks siis kuumanorm täis.

Unistada ikka võib :)


 


Kommentaarid

  1. Unistada mitte ainult ei või vaid on lausa kohustuslik :) Mina ei armasta lirtsuvat ja tilkuvat keskkonda ja erinevalt sinust ma näeks vihma harvem ning pigem öösiti. Õnneks pole ka meil mingit lõhkumist olnud aga eilsed 2 paduhoogu olid minu arust juba liiast. Nii paks vihm, et sat läbi ei tulnud. Aga muidu on mõnus jah kuigi kerge sügispaanika hakkab ennast ilmutama. Viimane aeg kasvõi paar plaanigi teoks teha.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused