minu heitlehised krantsid . seemikud 2022

Ma olen üsna alguses, s.t. iga kevad toob uued krantsid. Tänavu oli huvitavaid värve. Kõige enam külvabki suureõieline haldjatiib, mõne taime all on suisa epimuru. Nagu kusagil eespool sai öeldud, tegin neile veel ühe kasti ning juba ma sokutan neid igale poole teiste taimede vahele. Paar tükki siirdasin kasvuhoone serva, kus otsest lõunapäikest pole, aga on üsna päikeseline muidu ja sellist lehtede värvumist olen vaid tuntud sordi ' Queen Esta' puhul täheldanud. Pildil aga on teist värvi roosa, kui ma harjunud olen. 'Kotobuki' ja Princess Susan' il on selline toon. 'chris Norton' meenub ka. Õiterohke nagu suurõielisele kohane.


Väike õppetund ka, ei maksa seemikuid kokku istutada, mis siis kui nii on mugavam neid titeeas ümber paigutada. Hilisem harutamine on tüütu. Muidu näeb täitsa armas välja.Mul on lemmik, kelle töönimi on Kopsik, s.t. mul tekkis seos saunakopsikuga, ei oska öeldagi miks, suvi ja saun ja veekopsik. Ilus sõna ka, mõni põlvkond ei teagi, mida see tähendab. Kõpsik võik ka olla, siis on meie õ-täht sees. Teda ma olen kindlasti s-meedias näidanud.Väga fotogeeniline krants. Kompaktne ja ilus. Juulis kasvatas teise korruse peale, lehestikku ma mõtlen. Istutasin kastist välja, et näha mis mõõtmed võtab ja kuidas end ülal peab.

Epimeediumitega kaubeldes olen tähele pannud, et punane õis tõmbab. Ma ise olen rohkem valge armastaja, kahjuks sinise õiega epimeediumeid pole ma veel kohanud. Seda õiget tooni ma pildistada ei osanudki, vähem roosa kui pildilt paistab. Eriliseks muudab tema kõrgus ja tugevus, sügisvärvi veel ei tea.Kõrguse poolest paistab olevat suureõielise haldjatiiva sordi 'Bicolor Giant' sarnane ja sama tüüpi on üks roosam variant ka. Korea epimeediumil on sarnane kõrgus, aga tema laieneb risoomiga jalutades, pole puhmik. 

 Efektne punane ja kannustel valged tipud. Sel suvel on tema kõrgus 45 cm ja ei paista tema põlved nõtkuvat :) Roosam versioon, selline segasem, aga veel ei raatsi välja visata, vaatan, mis muutub ja kas muutub.


Siis seemik töönimega 'Violeta' Väga ilus värvitoon, kasvult pigem madalam, kääbus ei ole. Õitses juba eelmisel hooajal. Ilus lehestiku tulemine pärast õitsemist.Siis eraldi seltskond on pika-kannuselised (longspurrid :) ) Annavad peenerisoomisele silmad ette :) olgu, see oli nüüd kunstiline liialdus. 

klassika


ja hiljem peenras, vabandust ööpilt :) 


Lõpetuseks õrnad õied, huvitav segu, õied meenutavad setosumit, lehed ... Pika õitsemise ajaga ja lehti ka muudkui lisandub. Õite värvus ei ole selge, kirju nagu lehemustergi.
Loodan väga, et sellel õhkõrnal õitsejal on järgmisel aastal õisi rohkem, ilus õievarre värvus, armas õiekuju. 


ja mõistagi töönimega 'Õrn Habras'


juunis tegi veel üks väike seemik õied, huvitav, kas tuleb kahevärviline?


on veel tulijaid, aga tänaseks kõik. Järgmine kord räägin igihaljastest krantsidest.
Kommentaarid

  1. Huvitav, mils mulle ühtegi küünte taha ei jäänud, olin vist suure parvel istumise unistuse täitumise lummuses ja ...Kopsik on ikkagi lahedam kui Kõpsik, olgugi, et õ-ta

    VastaKustuta
    Vastused
    1. selleks ajaks olid nad vaguralt õitsemise lõpetanud, kirju roosa vast isegi mitte, aga ta põhjanõlval ka. Jätkubi rohkem toredust uueks hooajaks :)

      Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused