hea aasta vol 2

 Aasta kokkuvõtteid peaks ühe hingetõmbega tegema :) Leiud loodusest. Midagi on õhus või mullas või ilmas, sest epimeediumid, kelle õis koosneb alati neljast kroonlehest, tupplehest jne on mitmel juhul õitsenud viie kroonlehega ja seda erinevate taksonite puhul erinevatel aastatel.

aga

mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada :)

Metsa serval kasvas selline ojamõõl. Värvuselt valkjas kollakas. Jätsin ta sinna, kus ta kasvas. Järgmisel kevadel vaatan, kas leian üles.  Koht on küll meeles :) 

Iluaianduses tundub üks trend olevat ka metsalillede suurem kasutamine. Võsapargis võiks seda ehk kaaludagi. 

Teine huvitav leid oli (suur) teeleht. Mul jäi üks ajutine kasvuala, kuhu paigutasin kohta ootavad põõsad jms,  ajapuudusel rohimata ja lõpuks niitmata ka :)  Mitte et meil golfimuru oleks ;) 

Kuna ühel mu sõbral oli sellise taime ümber paigutamine ebaõnnestunud, siis ka teda ma ei liigutanud. Eks näis, kas järgmisel hooajal on midagi teisiti. 

Sõnaga - laiskus tasub ära ja seda ka igasuguste toredate isekülvide soodustamiseks. Soldanellid ja alpikannid on end külvanud, pantrilill, paradiisia ja kõik need teised toredikud. Lumeroosidel kaksan seemnekupraid vähemaks, sest neid on juba mulluseid üks pinutagune. 

Sel aastal sai ohtralt "seenekülvi"  tehtud, ma puistan järjekindlalt seenelkäigu jäägid siia-sinna lootuses, et ühel ilusal päeval ... saavad meie riisikate ja võitatikate hordid lisa. 

Sügis oli soe, sai veel novembris ja detsembriski seenel käidud, jõulujärgne lumesadu oli küll puhas talveime :)  Valgemaks läks. 

Sügisesse jäid ka 2 viimast taimetellimust, ports tundra-kanarbikke saabus õigel ajal, jõudsid kohaneda. Inglismaalt tellitud taimed rändasid paraku kuu aega ringi ja kas neist elulooma saab ... ehk ikka saab. 

Kommentaarid

  1. Mina arvan ka, et oli hea aasta. Algatuseks oli talv, või selle puudumine, juba väga soodne. Ma arvan, et ma ei pruugi nii pea näha 3 meetriseid budleiasid. Aga mine tea. Kevad oli hästi pikk ja lumikellukesi ning krookusi jagus suisa kuudeks. Mõõdukas suvi ja imepärane sügis. Palju õisi ja toimekaid tegemisi... Sotsiaalselt ja tööalaselt veider aasta võimaldas palju kodus ja aias olla. Mis ei ole ju üldse halb! :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused