Lehed

laupäev, 4. juuli 2020

vee peal istudes, paadisild kui sauna lävepakk

Alljärgnev jutt on kirjutet võhiku poolt, kes on olnud järjekindel kõrvaltvaataja :) Võin aga kinnitada, et see oli üks mõnusaim hetk, kui me lõpuks parve peal istusime ja ma vees jalgu kõlgutasin ja oma aia poole vaatasin. Nagu sume suve unistus. 

Alguses oli sauna plaan ja sauna plaan on meil jätkuvalt. Sauna juurde kuulub teadagi vees käimine.

KSJ otsustas, et meil on vaja paadisilda, millelt saab mõnusalt vette ja välja. (Ma olin sellega vägagi päri). Otsustas juba ammu, sel kevadel uuris ja võttis pakkumised, aga kõik need olid pehmelt öeldes õhku täis ja üle paisutatud.


KSJ arvutas ja arvestas ja tegi projekti, tellis materjalid ja juuni kuumal nädalal läkski ehituseks! 
Mõõdud: 2,75x5,01. Vee väljasurve on 3 brutoregistertonni. (suurte laevade ehitajad saavad aru).Aednikele selgituseks: sinna võib nii palju kaupa peale panna kui kaalub 3 kuupmeetrit vett ;) vähemalt.  Mina usun kõike, mida KSJ mulle räägib :) 


Materjalid: puit, styrofoam (XPS), geotekstiil. NB! 

Vette laskmine toimus vintsi abil, toore jõuga poleks siin midagi teha olnud. :)


Istusime sõpradega eile vee peal ja oli mõnus ja tore.


Esialgu on sild ankurdatud kivila kaldasse, siin on üllatavalt vähe sääski. Põhimõtteliselt saab sellega ka parvetada :) nt penikeeli välja noppida või vesiroose nuusutamas käia. KSJ meisterdab ka maapealse osa, mille külge sild-parv kinnitatakse. Sild on tehtud, saun on juba pisiasi :D

6 kommentaari:

 1. Oo, oma laev! Päris kapitaalne. Olen sellist poiste omatehtud parve näinud, millel olid pontoonideks 20 liitrised tühjad plastikmahutid, mootorid peal ning sõitis Emajõge mööda Kastrest Peipsini ja tagasi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. me kaalusime ka korra seda kanistri teemat, aga sellega oleks rohkem janti ja palju aega kulunud :)

   Kustuta
 2. Väga mõnus. Kuldsed käed....

  VastaKustuta
 3. Vau! Viimasepeal lahe asi!

  VastaKustuta