Lehed

teisipäev, 7. juuli 2020

roos on vesiroos on roos


Roosidega on meil hästi nii vees kui maas. Kevadine veetase oli meetri võrra kõrgem kui mullu ja sestap võttis vesiroosidel tõusmine aega. Tänaseks päevaks on isegi `Almost Black`lehed pinnale saanud ja pirtsakam kollane ka. Kõige vitaalsem näibki olevat roosaõieline vesiroos. Tänavu on huvitav ka see, et seal, kus vesi peaks olema külmem, (allikas tuleb sisse) ja sügavam on vesiroosil õied varem ja neid on rohkem. 
Vesiroosid- kalad all, konnad peal.


Maapealsete roosidega on lugu nii, et sipelgad all, lehetäid peal. Korraks. Peletasin ära nii ühed kui teised. Tänavune libatalv jättis roosid puutumata ja mullused lehed püsisid aprillini. Mõned roosid olin sügiseses agaruses tagasi lõiganud, suurem osa kasvas lihtsalt edasi ja mõõtmed ...

Mul on roosi sega-peenar ja olen vilistanud igasugustele kaanonitele, mida on ka piltide värvigammast näha.Tõsi küll, eelistan punast, ag aon roose, millele ma vastu pole suutnud panna. 
Kunagi ma mõtlesin, et lavendli ja roosi kooslus on suht mõttetu, sest siis on roosipeenar pikalt kole, sest lavendel ju eriti vara ei alusta ja roosid aprillis ... Nüüd mulle meeldib ja põhjus on lihtne, mul ei ole aega aprillis roosipeenart pikalt ja kriitiliselt vahtida, tegemist on palju. Kui aeg tekib, siis on juba põhjust rõõmustada, kõik juba nii ilus ja sätitud :) 

... järgneb

3 kommentaari:

  1. Lõhnab :D avastasin roosid alles paar aastat tagasi ja nüüd aina imestan, et kus ma siis varem olin :D

    VastaKustuta
  2. Roosid on absoluudselt eluvajalikud. :)

    VastaKustuta
  3. Ja-jaa, Tsiil roosikasvataja, ma mäletan selle loo algust küll veel! :D Nüüd ongi nii!

    VastaKustuta