Lehed

kolmapäev, 15. juuli 2020

öös on kurke.


Nii mõnus ilm on, parajalt sooja, vahepeal vihma, taimed ägisevad mõnust ja kurgid mühistavad öösiti kasvada. Öös on kurke ja tomateid ka. Üks õuetomat kasvab meil kasvuhoones, ma ei ole teda toestanud, nüüd hakkas veidi kahju teisest, panin pingi saagile toeks, et las istuvad ka vahelduseks.

Eelmisel sügisel kaevasin kasvuka küljealuse puhtaks, et ei oleks mutukate ja umbrohu invasiooni. Tippisin siia nii nartisse kui tulpe ja et ei peaks nende kolletamaist pärast õitsemist vaatama, surasin mõned astilbed ka, külvasin lillhernest. Kevadel kui maa oli plink ja vesine, mõtlesin, et siin küll ükski sibul mädanemata ei jää, aga läks teisiti. Õitsesid nartsissid, õitsesid tulbid ja nüüd õitsevad astilbed. Tulbid on botaanilised, neil nüüd seeme valmimas, peaks ära korjama. 


Tegin tormisel päeval serva ära ja assaa... kui ilus sai. Täitsa lapse moodi rõõmustasin :)  Kaugelt vaatad, et oh mis ilus sirge rivi. Mul seisid seal mõned istutamata taimed potis nagu rasked kivid mu hingerahu lävepakul, istutasin maha, kohe kergem sai :)  Kellel on suur aed, see saab aru, igal pool selline metsik värk ja siis äkki mõni selge joon ka sekka. Maasikakastide ümbruse ja vaarikad tegin ka puhtaks, maa oli pärast vihma ju nii mõnus ja tuul puhus, satikad ka uhati läänest itta või lõunast põhja. 
Kasukastid on tänavu hõivatud suurelt ja lihtsalt: sidrunhein, salat, till ja suvikõrvits ja juba nahka pandud naerised, veel mitte ära söödud ahtalehised tagetesed ja tomat. Pluss midagi veel külvasin, kes on tärganud.
Tuul muidugi sasis seda kõrvitsat tublisti.

Ilmaprognoos lubab jama, s.t. läheb jälle liiga soojaks, kõik õitseb kiirelt läbi jne jne jne. Eks ma naudin siis seda, mida antakse. 

P.S. sõber soovitas head raamatut: Hope Jahren "Laboritüdruk. Lugu puudest, teadusest ja armastusest". Inglise keelest tõlkinud Ehte Puhang. Hea raamat ja hea tõlge. Tsitaat proloogist [...] Reeglina elavad inimesed taimede keskel, kuid tegelikult nad neid ei näe"
Soovitan!


4 kommentaari:

 1. Kesksuvi on ilus aeg ja nii mõnus on oma aiast värsket võtta,lopsakad taimekastid.
  Tean,kui ühest otsast rohimise lõpetadn siis teisest otsast võin kohe uuesti alustada,aga pole hullu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, sedamoodi rohimine on nagu üle vaatamine, kuidas neil läheb :)

   Kustuta
 2. Kogu aeg aknast aeda vaadates tunnen, et see ühendav nabanöör hakkab lõtvuma. Kui ikka pole suvi läbi peadpidi peenardes hakkad enda aeda vaatama nagu võõrast ja oi kus tuleb ideesid. Äkki on järgmine hooaeg ka minu vast armuline ja saan tunda samasugust röömu nagu kogu sinu kirjatükist õhkub. las tulla natuke palavat, elame üle aga ainult natuke. Praegused ilmad on suurepärased, võiksid jätkuda aga kunagi ei saa seda täit õnne kätte, vähemalt meie kkliimast mitte

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kindlasti on järgmine hooaeg sinu vastu armuline ja vaat, kus sul on igasuguseid ideid. Lähedalt kipub asi veidi ähmastuma ja tervik pudenema. Pildistamisest on palju abi.

   Kustuta