juuni 30

Bletilla striata ajas end välja, pikuke. Võib-olla on veel üllatusi, ilm oli masendavalt kuum, üle 30C. 
Kits sõi ' Drummondii'  lehed ära.
Moonid õitsevad. 
Meil ei sadanud täna
Pesin köögiaknad ära (mulle ei meeldi aknaid pesta)
Nädal või veidi hiljem:
kasvuhoones läks esimene tomat punaseks
jaanipäeva paiku pistsime esimese naeri nahka.
Kurki hakkas tulema.
Martagonid 

30.juuni 

Ma ootasin seda sadu ikka väga ja nüüd sajabki ja muidugi nii nagu tänavu kombeks - ikka külluslikult. Kui kuuma, siis külluslikult, kui vett, siis külluslikult. 
Mina käin ringi, kivila peas :) s.t. pühapäeval lõpetasin turba ruutmeetri laienduse. Hommiku poole on seal vari, nii et sain nii kärutada ja kasta vaheldumisi. Teadagi on meil seal kallak ja kui turvast ei niisuta, siis
1.voolab see esimese vihmaga minema
2.turvas ei võta hiljem vett sisse, s.t. võtab küll, aga aeglaselt, aeglaselt. 
Siis korjasin-kaevasin krundi pealt kokku kõik need rodod, kes ajutistes ja vähem-ajutistes kohtades virelesid. Oo, seda kergendust, kui nad kõik istutatud said ja tõstsin ümber ka kalmiad, sest neile on õitsemiseks veidi rohkem valgust vaja ja ma kahtlustan, et väetist ka. Viimasega tuleb veidi oodata, kuigi õige väetamise aeg peaks olema enne jaani. Hilisem võib põhjustada lopsaka juurdekasvu, oli vist nii.
Eks me näe.  Sooja ilmaga on väga mõnus märjas turbas platserdada, nahale mõjub ka hästi. 
Kaalun ka seda varianti, et istutada mõned epid pinnakatteks, kuigi turvas tundub selleks ikka liiga turvas olema, näis. Paar mustikat ja jõhvikat istutasin ka. Koht ei ole valmis, nüüd laagerdab see kõik mõnda aega. 


Add caption
aga tagasi kivila juurde.

Ma olen mitu õhtut tahtnud seal toimetama hakata, aga ikka lipsab vahele see või teine töö vms ja kivistunud kruus eriti ei motiveeri ka ja alles oli ilgelt kuum. Minu mõtted sellise temperatuuri juures lihtsalt ei liigu.  Loobusin mägisibulate sortidest, s.t. siltidest ja nüüd saavad mõned neist uue koha 
sega-summas. Esialgu võtangi vana osa lahti ja takseerin kive, mis mul on. See on üks huvitav faas, lahendus on mu peas kuju võtmas, aga teostus pole veel järele jõudnud. Ma igatsen pisut seda mägisibulate oja, mis Pmäel voolas, kui nad ühel suvel hulgakesti õitsema hakkasid olid nad nagu rõõmsad hotendotid, (mida iganes see sõna ka muidu tähendaks) reas. 

Kaktused hakkasid õitsema ja vaatamata sellele lõputule ligunemisele, mis neid tabas oktoobrist märtsini, on nad suhteliselt niksis-naksis. Õienuppe on 7 taime kohta. Teistel aednikel tuleks see ilmselt kolmega korrutada, aga mis siis. Puhkevad kolme kaupa :) Kaktused muidugi, mitte aednikud. Opuntia fragilis 'Freiberg' 


Saxifraga `Tumbling Waters` õitseb, aga tütartaimed on ka külje peal olemas, lisaks veel potis talvitunud taim, kes õnneks ei kiirusta õitsema.


Mul tuleb otsustada, kas ma jätan `Edith Dudszuse` väikesesse kivilasse või mitte. Hakkab täis suurust saavutama ja läheb aina ilusamaks. Võtan veel aega otsustamiseks.ja kõik läheb muidugi omasoodu. Jõudsin koju, viskasin töökesta maha ja õue ja sealt see tuligi, põllu poolt ja metsa poolt ka ja nüüd kastab edasi. Veidi tuult on, nii et ehk kingib mulle tunni või kaks. Eile rähklesin vihmariietes, põõsapeenra saingi puhtaks. Hein on kõrge, kuumaga me niitmist ei harrasta, kui siis hädavajalikud rajad. 

ja juba paistabki heledam triip ... saangi õue kontorilihaseid liigutama. Juuni on mõnus. 
Kommentaarid

 1. Oh, ära räägi, põua peale on hea tihe vihm ikka tõeline õnnistus. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jaa, ma vaatasin kuidas paari päevaga visati kasvus uusi lehti ja õisi ja värki. Õnnistav vihm!

   Kustuta
 2. sul on nii ilus, et tuleb tõsine tahtmine enda oma ka ümber tegema hakata, ükskord kui...:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. ilus veel pole, mõned lõigud on :) pealegi on sinu kivila üks värvilisemaid ja ilusamaid ja voolavamaid. Rääkimata sellest, et sain toona selle rajamisest osa ja kõva annuse inspiratsiooni!

   Kustuta
 3. Ma arvan, et kui aeg on õige, siis võib õitsvaid aednikke näha küll! ;)
  Kaktused on piltidel toredad. Minu jaoks jäävad nad ikkagi vist liiga okkaliseks! :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused