pühapäeva hommik, ma ka ärkasin :)

Hommikust! :) Ma olen siin vahepeal mõnevõrra hõivatud olnud järjest ja palju. Meil siin on kevad hilisem kui nt Tartus. Vahepeal oli aprill, aga sellest kirjutasid kõik teised toredad blogijad. Mina kaalun siin blogi lõpetamist ja eks see sinna poole vaikselt suundubki, aga enne kui ....

Eile õhtul seisin keset platsi metsa veerel ja esimest korda nägin oma plaanide teostumist, see, mida ma olin kujutlenud, kuidas kõik tervikuks saab. Mis sest, et see on visand, aga nüüd on kõik rohkem nähtav. Põhjanõlv läheb nüüd sujuvalt üle veel suuremasse varju ja siis juba päikese ja tuule kätte. Vaade veesilmale on avatud ja mnjah, mõnedele kolekohtadele ka, aga eks teeme tasahaaval.
Neljapäeval ja reedel oli suure kivila rajamise päevad. Varasema kogemuse põhjal teadsin, et see töö tuleb jagada mitme päeva peale, sest korraga rajades võib tabada nn kivipimedus - kõik kivid lähevad ühte nägu :D Ilmselgelt ei puuduta see neid, kelle jaoks kivitöö on igapäevane.


Mulle nii meeldib selline töö, see oleks nagu topelt keskendumine ja hästi intensiivne kohalolek.

Oma aias toimetan ma ikka tunde najal, kopamehel oli veits keeruline, aga hea kopamees oli, kogemusega ja osav.

Esimest korda hoomasin kui avar meil siin on ja mitte ainult nõlvade suunas. Eks me oleme selleks ka võsast puhastanud ja tiiki süvendanud ja kaldaid harinud jne jne. Muidu oli saunavare vaates ees, nüüd on see läinud ja jess! küll sai hea :)  ja sellele mõtlesin, et KSJ on mulle hästi mõjunud,  kõik on saanud avaramad mõõtmed. Põhjanõlva alumise serva järgi on seda 20m! Päris hea :) viimased 5m on veel muidugi tegemata :P

Tehnilisest küljest, üldiselt oleks tark orgaanika kiht eemaldada ja tuua asemele nt liiv või kruus, aga seda ma ei teinud. Kopp hööveldas pinnast nagunii edasi ja tagasi ja mängu läks eelmise kivila otsake, sõnaga - see pinnas tuleb mul nii või naa läbi käia.

Minu jaoks oli oluline see töö kevadel ära teha, sest et siis on mul terve suvi aega liha luudele lisada. Nii põhjanõlval kui ka kivilates tahab pinnas parandamist, lisamist vms, Väike kivila läheb ümber tegemisele,  kasutan rohkem suurt kivi ja võib-olla ka teisti. Põhjanõlva viimane otsake, kus meil kanalisatsiooni värk, seal on nüüd palju savi ja seda on vaja kergemaks ja mõnusamaks teha. Suures kivilas on pinnas karmivõitu ja oeh, ma ei salli kui labidas jälle kivi otsa kolksatab.
Peab ütlema, et igasuguse kärutamise vormis tööd mind väga ei vaimusta, mõõduka lähenemisega on ikka teostatav. Mikrotasandil on palju põnevaid seemikuid ja talikülv on õnnestunud, va J. dubia variegata külv, aga sellega võib lihtsalt aega minna, mina pole veel lootust kaotanud.
Nõgeseleotis on tänavu varakult valmis ja taimekastid said ka esimese kihina rohelise portsu kätte.
Meil on palju kaski ja eks nad lehtivad erineval ajal. Neljapäeval oli see hetk, kui ma ütlesin nüüd lähevad meie kased ka roheliseks ja nii nad tegidki :) Õhtupäikeses oli imeilus valguse mäng.
Aias peab olema ohtralt istumise paiku, aedniku ja tema inimeste jaoks :)

Ahjaa, nädala alguses saabus ööbik ja kitsemamma käib end nõlval nuumamas, nagunii toob varsti pojad peitu. Kuldnokad viskasid munakoored majast välja. Rästad elavad kuuse sees ja peksavad vareseid minema. Punarind saadab mind põhjanõlval ja KSJ nägi kanepilinde kivi otsas musitamas. On ju mõnus kevad :)


Kommentaarid

 1. Mis rumal jutt!-palun ära lõpeta blogimist! Nii põnev lugemine alati ja aia areng kõik ilusti pildis kui kirjas!Ma millalgi tulen sinu poolt läbi,paar potitatud I.reticulatat potis tahavad mulda saada. Kivila võtab juba kallakul kuju,tahaks oma silmaga ka seda arengut näha.

  VastaKustuta
 2. Ära aja hullu, ei tohi lõpetada. Sul on nii nunnud lood alati ja teevad kohe olemise helgemaks. Nii kui jalad alla saan ( ma ikka loodan veel) kutsun enast sulle külla. Näha tahaks ja lähedalt, nii sind kui seda, mis olete seal korraldanud. Kevad on praegu kõige ilusamas faasis :)

  VastaKustuta
 3. Ma mõtlen ka, et kust nüüd see blogi lõpetamise jutt? Sinu jutulõngad ja pildiread on ühed sisukamad ülse. Ütlemata kahju oleks nende katkemise üle. Pealegi, mina ei tea mis te seal FBs toimetate, aga Kisjasiili tegemistega tahaks ikka kursis olla ja ilusaid pilte vaadata! :)

  VastaKustuta
 4. oeh, tegelikult tahtsin ikka rohkem tähelepanu kividele, aga välja kukkus nii nagu nuiaksin muud. Tänan, hääd sõbrad! Mul see blogi ikka rohkem tundeline hõikamine :D Lihtsalt on aeg muutusteks ja nikerdan oma väikest kodulehte, aga eks kõik omal ajal. Praegu nii põnev aeg, et peaks igal õhtul ohkima ja pilte lehvitama. :)

  VastaKustuta
 5. Jah, iga päev on praegu tõesti nagu püha. Aias on nii palju huvitavat tegemist. Aga ära sina kirjutamist küll pooleli jäta, sulle sobib see väga. Üks mu lemmikblogi kindla peale. :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused