kompostikast vasakul nurgas

Kompostikast vasakul nurgas :) KSJ-l on iidamast-aadamast 450L kompostikast, Tara, mudeli nr ei meenu. Nummilt ümmargune ja siiani pole ma parema disainiga komposterit kohanud.
Biojäätmed paneme sinna ja suvel tühjendan mõned mulla potid ka kihina vahele või kerge niiduse. Ma olen selle komposteriga väga rahul, kaas käib peale. Meil on siin ju vareseid ja harakaid ja kasse ja minke jne jne. Varesed käivad naabrite koera kiusamas ja tema toidukaussi noolimas.Kui meil midagi vedeleks, tassitaks see laiali kohe.  Muu prügiga on nii, et pakend käib eraldi ja see viiakse ilma igasuguse nurinata ära ja tasuta. RagnSells, neil töötavad vist eranditult toredad autojuhid. Ühe korra unustasime ja nad viisid konteinerist koti ikkagi ära. Nii tore! Olmeprügi viiakse raha eest kord kuus, aga siin on juba vingu-pingu värk. Nimelt peaksime prügikasti väravast väljapoole paigutama, aga me elame teadupärast mäe otsas ja maantee ääres ruumi pole, tuulise ilmaga viib selle kasti autoteele. Sõnaga, üks paras jant, aga see selleks.

Meil hakkab siin nüüd kolmas kevad. Juba! Kompostikast hakkas täis saama. Mõtlesin, et veab päris kevadeni välja, aga mis täis, see täis. Pühapäeval võtsime kasti lahti ja pealmise kihi ära ja oo, kui palju töökaid vihmausse seal oli!  Kärutasin 5-6 (?) komposti põhjanõlvale ja kaevasin savi sisse.
Kusagil neljanda kärutäie juures oli mul juba suht siiber, sest see savi oli raske ju, aga ei tahtnud vihmausse külmetama ka jätta :D tegin töö lõpuni ja siis panime kasti uuesti kokku, mul oli veel puulehti mustades kottides, (hea, et kõike laiali ei laotanud), lehekihi põhja ja toore kihi tagasi. Väga tarvilik tünn meil :)

P.S. leidsin sirelite seest veel ühe hapukirsi! :)

Pühapäev oli kuidagi valgem, mis siis, et vahepeal sadas. Kaevasin ribakese põhjanõlval ja veidi ka põõsapeenras, seda on vaja mõnest kohast laiendada. Kindad saavad ruttu märjaks ja kleepuvaks, muidu on ok, minu üllatuseks on maa üsna kaevatav, ei kleepugi labida külge. Lõpuks peletas see vihm mu tuppa.

Põikasin korra metsa ka ja leidsin ühe tamme, kellel on õnnestunud vaatamata võsale korrapärane võra kasvatada. Pikkust oli tal ka juba üle 2 meetri. Meie sarapuud ka õitsevad.

Huvitav aeg. Eelmisel sügisel ostsin massiliselt sibulikke, eksole. Nüüd on nad väljas, ma panen neile muudkui mulda peale, nemad ikka trügivad edasi.
Leidsin kadunud seemned aiapäeviku vahelt - siit moraal, vaja päevikut tihedamini täita :P

Kommentaarid

  1. Nii armas, et mõni inime kohe ei saa isegi talvel rahu aga su möllamine on nii innustav :) Me pole selle peale tulnud, et komposter lahti võtta selle asemel, et august õngitseda. Tasub järgimist.

    VastaKustuta
  2. Uskumatu, juba kolmas kevad. Alles te kolisite. Põnev oleks näha teite aeda. Ehk õnnestub kevadel tulla. :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused