hommik


 jah ega sügisel ju kunagi ei tea, milline talv tuleb. Istutasin augustis katsetuseks Arachniodes aristata ´Variegata` põhjanõlvale. Eesti keeles tal täisnime veel pole, härmjalg. Ladinakeelse nimetuse sün Arachniodes simplicior
Väidetavalt igihaljas, meil siis ilmselt talvehaljas. Märtsi päikest veel pole, nii on ta mul väga ilus püsinud. Sama ilus nagu suvel, augustis.
Looduslik kasvukoht Ida-India niisked metsad. :)
Kaitseks külma eest multsida.

Aeglasekasvuline, kasvu alustab juunis. Oeh, see võib täitsa vabalt toalill olla :)


Loodetavasti saan mõned kabedamad kaadrid teha, täna polnud lihtsalt nii palju valgust ja välku ma ei kasuta.

Maaleht toob kevad - ennustused ja need on mõistagi seinast seina. Vali, mida tahad. Ma siis jään pigem Thuni kalendri prognooside juurde, noh need soojus-, valgus- ja veetrigoonid jms. Abiks ikka :)

Tänasest aiaringist siis nii palju, et esimesed amuurikad e adoonised on nupu välja pistnud, väikese nupu. Mina sonkisin eesõues pojengipeenart, mis ei ole pojengi peenar, s.t. ma asustasin  neid sügisel ümber, aga lõpuks ei jaksanud, jäi nagu jäi, eks mais ole näha.Täna loopisin auke täis ja siis vaatasin, et kannatab sügavamalt ka kraapida ja eriti hästi saab naadid kätte. Natuke nokitsesin, kõike nagunii kätte ei saa, aga ehk saab naadid hõredamaks, kuigi pojengid on õitsvate naatide taustal ka ilusad :P Töö käigus tuli mingeid sibulikke välja, ilmselt lumikellukesed vms, need suskasin rooside alla. Roosid mul muide puha rohelised. Jällegi - pole ju päikest nii palju olnud, et nad ära kuivaksid.

 oli nii mõnus, inimese tunne tuli peale :)

Kommentaarid

 1. Oh, ära räägi, mul õnnestus ka eile veidi rohida ja ninakesi lähemalt uurida. Oli väga mõnus. Roosid on praegu igatahes väga häppid. Saab näha kuidas nende kõigi kahjuritega kevadel on, need ju ka häppid, külma koledat talve polnud kus neid hukka oleks saanud.

  VastaKustuta
 2. Täna oli täielik kevad, täitsa hullumaja ma ütlen. Linnukesed laulavad ja lillekesed õitsevad ja kui märts midagi tuksi ei keera, siis on kõik eriõrnad sel aastal ilusad ja vägagi elus. Kõik igihaljas on sel aastal igihaljas. Täitsa lahe talv tegelikult :D

  VastaKustuta
 3. Ei pidanud minagi täna enam vastu, asjatasin oma neli tundi õues. Muidu väga mõnus oli, ainult sõrmed hakkasid pisut külmetama, kui peenart puhastasin - muld ikka üsna külm ja väga paksude kinnastega on kohmakas tegutseda.

  VastaKustuta
 4. Muideks see naadi õis on väga dekoratiivne, sarnaneb ju olemuselt paljudele putkedele, mida iluaianduses kasutatakse. Kui see naat ainult nii hullusti minema ei kihutaks - tärkab ta ju vara ja kestab pikalt, lisaks ilus roheline lehevärv tal ka :) Nuputasin mis nuputasin, aga kus sul see pojengipeenar asub, kas väravast sisenedes paremal? Meil oli päikest eile ainult paar tundi, aga muidu oli kevadine küll. Ja linnud teevad juba väga kõva lärmi.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused