päike! nädal 1

Ütlen KSJ-le, et lähen garaazi ruumi tegema. Tema mulle, et ah, mis sa sinna ikka lähed, mine parem metsa, sulle ju meeldib see rohkem.

Veidi napakas tunne on küll heinareha ja hanguga vehkida. Ainult sellepärast, et on jaanuar. Rehaga kokku, hanguga aunadesse.  Esimene pool võsa-pargist on puhas, peaaegu, sest ega ma nüüd nii järjekindlalt ka ei tee, ikka seal, kus tuuled vähem kiusavad.
Laupäeval sai vihmast lörts, selline ilus, laia helbega. Pikalt ei sadanudki, päike tuli välja ja milline päike ja kus siis lõi kõik särama!
Kahte asja korraga teha ei saa, tööd ja pilte. Hea pildi jaoks on aega vaja, aga ma väga ei viitsinud seda võtta. Seni, kuni ma kaamera järel käisin, jõudis päike juba käbedalt edasi liikuda.
Läksin maja poole ja tundsin, kuidas ta mul sääri soojendab :) Imestasin, et juba nii soe ongi?

Ma jõudsin ühel päeval päris servale, kus on tõeline muti- maastik, üsna rebaseuru lähedal. Võtsin labida ja lükkasin need mütakad laiali, läbimõõt 50 cm, kõrgus 40 cm.  Labidas läheb maasse kergelt, siin liivasem ka. Ma tahtsin seda teha juba eelmisel varakevadel, aga siis polnud selleks aega.
Nüüd on see rohkem meelelahutus või trenn. Nii nagu teised käivad jooksmas või kangi sikutamas, ainult et minu võhm on talvel veidi kasin.Pühapäeva hommik oli kargem, järvel jääkihike.Õhtuks oli jälle plussis ja täiesti tuulevaikne. Ei mingeid uusaasta lubadusi, mõnus on midagi teha läheneva kevade jaoks. Pool viis on veel hämar, päev juba pikem!

Kommentaarid

  1. Lähemate päevade ilmalubadused on sellised, et ma vist lähen ka aiatöödele kui see ilm tõesti +5 ja päikseline tuleb :) napakad oleme niikuinii :D

    VastaKustuta
  2. Jaa, päikest anti jaanuari alguses juba terve kuunormi jagu. :) Ja soojendas tõesti.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused