laotan lehti jälle

Eelmine laupäev oli vist jaanuari kõige ilusam, päikeselisem ja soojem. Kaevusin põhjanõlva vastasolevase lepikusse. Mnjaa. Pärastlõunal selgus miks just hunnik siia tehtud oli. Ilmselt kui katust vahetati,visati eterniit metsa alla ja pleki jäägid ka. Olin korraks kuri ja veits tüdinud ka, palju võib!
Õngitsesin töö käigus mõned ämbritäied lehekõdu ja segasin savisse, kõigest pool ruutmeetrit sain tulemuseks, aga selle eest kui rammus ruutmeeter :)

Pühapäeval lammutasin hunnikut edasi, puud lõkkesse, muu materjal kõrvale. Etereniidi kätte saamiseks on vaja veel kaevuda. Sadas midagi.

Põhjanõlva vihmaussid on minu laotatud lehed kõik kenasti maa sissepoole tirinud ja mõnelt taimelt teki otsa maha sikutanud. Vaja siia-sinna veel lehti laotada, ma nimelt arvan, et märtsis mingi jama veel tuleb.

Nädala sees tõmbas korraks järvele jää kihi peale, mink saabus selle peale oma konnavarusid nautima. KSJ-l õnnestus pilti teha.

Kitsed käivad nüüd neljakesi, paksud ja prisked ja rahulikud. Neid tõmbab kaskede ees rohetav plats,  hainad ju kasvavad nende plusskraadide juures.

Jalutasin täna hommikul ringi ja vaatasin, mis toimub ja muidugi kas kitsed on midagi näsinud peale rohu.  Ühte puishortensiat, aga õnneks ei muud.

Kogu selle varase puhkemise juures on sees paras rahutus, et kuidas taimedel läheb. Epid on ju ka varased ja mul katselapp ju lagedal jne jne. Savi hoiab jahedust ja paraku ka vett, kallak päästab ehk.

Tõin veel paar kotti puulehti ja laotasin neile laiali, juured ju suhteliselt pinna lähedal. `Sulphureumil` juba kasvupungad stardivalmis.
Teised koristavad peenraid, mina toon nodi juurde :P
Suvel hakkan seda lappi männiokastega multsima.
Põõsapeenra vihmaussid olid vist meeleheitel, muud vedada polnud, siis sikutasid siberi iiriste lõigatud lehti,  laotasin sinna ka ja ühtlasi eemaldasin haljendavad hainatutid.
Sügislill on põhjanõlval otsad välja trüginud. Jah, selline talv tahab harjumist, jaanuar saab kohe läbi.
Inglismaalt saabusid viimased taimed, väga veider, polegi varem jaanuaris taimi saanud. Ilusad terved ja ei köhinud ka. Vaja taimelamp välja otsida ja neile päikest teha.

P.S. hommikul oli mingi lörtsikiht õues, see sulas kella 11ks ära.


Kommentaarid

 1. Ma veel praegu ei jaksa suuri töid teha aga üldiselt on plaan kevadel kõik järelejäänud lehed peenardes ära kasutada, et siis ka selline tagurpidi käik :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kaevad sisse need lehed või multsid?

   Kustuta
 2. Mina jälle vean ämbritega kuivanud savi aeda ja segan mullaga, et oleks tiidsam. See liivasuss pole ju kuigi viljakas, kuivab kiiresti läbi ja tahab kogu aja tegelemist. Maaparandus nii ja teisipidi. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, liivamaa parandamine on pidev töö, kui savi ükskord mõnusaks saab, siis pole vaja nii palju jamada

   Kustuta
 3. Jaanuaris ja viimased tellimused? Kõlab pigem nagu esimesed ja hooajale vägev start antud! :D

  Vihmaussid on tõesti toimekad ja ka see, et nad ikka pinnapealselt tegutsevad, et külma nagu ei tohiks tulla. Aga eks märtsini ongi veel jupp aega aega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. eks selle brexitiga läheb asjaajamine keerulisemaks. Vist on aasta lõpuni aega, aga samas see uus taimekaitse värk, et 3.ndatest maadest peavad taimed ja seemned olema juba paberiga, see paneb hinnale otsa.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused