20.01.2020

Hamamelis x intermedia `Jelena` õitseb. Nädal tagasi olid esimesed õiealged, nüüd on juba pikemaks veninud ja pole ka midagi imestada, õues on soe. Ropult soe jaanuari kohta.

Täna otsustasin, et ok, lähtun ilmast, kui on plusskraadid, siis teeme mullatöid, kui on miinus, siis metsatöid. Kivila jaoks hetkel ressurssi pole, keskendun siis põhjanõlvale. Õnneks õitsevad siin ainult lumeroosid ja nõiapuu. Transilvaanlane ilmutas ka ühe õie, aga mitte rohkem. Sibullillede otsi on paraku kõik kohad täis. Kuhjasin mulda peale, aga sellest pole abi, kasvavad häirimatult edasi, võib-olla u nädalase nihkega.

Võsa-pargis hakkab juba looma ja sealne tegutsemine tundub nüüd juba raiskamisena. :) natuke.
Sukeldusin siis järgmisse võssa, meil neid ju jagub. Üks koht, kus tavaliselt on vesi, on hetkel veel kuiv selles mõttes, et pole üle ujutatud. Siin on lepalehtedest jmst oksarägust tummine kiht. Kavatsen selle kärusse ajada ja siis põhjanõlva savi sisse kaevata. Meil pandi ju need tünnid vms maa sisse ja seal peal punane savi. Selle osa taimestan ära, aga savi sees ju keegi kasvada ei taha, s.t. puhtas savis, teeme selle segu siis elamisväärseks.

Kasvuhoones on õnneks veel vaikus, v a muidugi sibullilled. Tuulutan 24/7, et õuega ühte temperatuuri hoida. Vaatasin Anne postitust salatite isekülvist ja mõtlesin, et kui õige külvaks redist või :)

üks pime pilt ajaloo huvides.


Kommentaarid

  1. Jajah, sõps küsis mult üleeile, et kas aiaviljad külvatud :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused