vaikiva trolli päev... nädal.... kuu ... päike ...

Novembri viimane nädal oli tihe. Olgu selle valgusega kuidas on, novembris ju polegi teist.
Laupäeval olin päris rõõmus, et saab valgel ajal õue ja valge osa päevast lõpetasin võsa-pargis.
Seni, kuni lund pole, teen rada ja kuhjasid päideroost ja sellest paksust kulu-vildist, mis aastatega kogunenud on, heinareha ja hark on sobivad tööriistad. Kevadel saame siia uusi puid istutada.
Kui päideroog läinud, saavad ehk teised metsa- ja niidutaimed uue võimaluse ja siis saab siin ka jalutada, mitte kahlata.


Kerge miinus, päikeseline. Kasvuhoones veel plussis. Miinuskraadide öine maksimum novembri lõpus küündis sinna -9 kanti. Muidu suurt aru ei saanudki, hiirte hordid pressisid sisse.
Järvele tõmbas jääkihi peale, allika juurest on veel vaba. Pärast esimest selle sügise jää sulamist käisid kalad pinnal lustimas ja massiliselt. Nüüd näis jää paksem olevat ja keegi uljaspea oli sealt muidugi üritanud üle minna. Jäljerada. Kitsed need ei olnud.
Pühapäeva laisk hommik lasi kitsedel vabalt ringi jalutada, tavaliselt olen mina sel kellaajal juba väljas. Pildile jäid kaks, kolmas, ma oletan, et mamma, uitas põllul.
Käisin pärast vaatamas, et mida söödud on, ehh, ühe väikese rodo unustasin võrgutada, pungad söödi ära muidugi.Pühaba õhtul oli Pihlaka talus üks õdus ja tervistav õhtu. Suisa nii tervistav, et mul on täna vaikiva trolli päev, mis seisundina on muide väga mõnus, rääkida ei taha ja polegi midagi öelda ka. Tore oli üle pika aja kokku saada ja uudiseid kuulda, et kuidas sõpradel läheb no ja siis näpuotsaga seda ka, kuidas maailmal läheb ja eesti aiandusel üldiselt :P

Ahjaa, hommikune lumevaip tõi lagedale neljajalgsete rajad. Ühel kassil on küll üsna veider kulgemine olnud, huvitav, kellel tema külas käis?  :)

Vaikiva trolli päevad Tondilossis ja kaugemal on tänasega siis välja kuulutatud :) Olge terved ja rõemsad...


3.dets hommik

Kommentaarid

 1. Vaikiva trolli päevad :D aga Pihlaka talus oli tõesti üks väga tore õhtu, toredus pole siiani päriselt üle läinud ja tore on kui ei lähegi :D

  VastaKustuta
 2. Jah, lumega on tõesti kuidagi rõõmsam ja valgem. Eks asi ka selles, et kõrgrõhuga kaasnevad päike ja fantastilised sinised taevad. Viimased kolm-neli päeva on peris sündmus kohe olnud. :)

  VastaKustuta
 3. Mul ainult kaks rodo ongi ja mõlemal võrgud ümber. Aga suuremal oli üks pung võrgust läbi end pressinud ja kohe oli ka ära hammustatud. Listeeriavaba vist :)

  VastaKustuta
 4. Ohhoo, vaat mis valge maa! Olen hetkel kaugel polaarjoone taga Lapimaal ja siin on muidugi lund külluslikult. Teeb mõnusa talve tunde küll!! :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused