jõulu-udu. talikülv

Pööripäev on nüüd siis möödas. Sademed saabusid uduna. KSJ andis mulle vaba õhtu ja siis ma sortisin seemneid ja kirjutasin olulist kirjatööd ja sukeldusin raamatutesse jms.
Otsustasin esimese satsi talikülvi ära teha, ma oletan, et talv saabub jaanuaris, nt teisel nädalal ja siis ei viitsi enam mullaga jahmerdada.

Pärast sellekevadist Seemneraamatukogu talikülvi töötuba said mõned võtted üle lihvitud ja tüütu kleeplindiga sahmimise asemel tegin rohkem lõikeid.

Võtsin 5L plastpudeli, lõikasin pooleks, tegin põhja auguliseks, naelaga, sest mul ei olnud kannatust õues tinutaja soojenemist oodata.  Sälgutasin küljed nii alumisel kui ülemisel poolel, et saaks pudeli jälle kokku panna. Muld sisse, sildid valmis ja siis ma külvasingi. Lõpetuseks pudelid kokku vajutet ja kleepsuga rist peale, et liiga palju sademeid sisse ei tuleks. Korraks jäin kahtlema, et äkki piisab ka ühest jutist, aga noh, ära saab alati võtta :)

Pudelites külvid taimekasti, kus veel mullune muld sees, mis ei ole võib-olla kõige parem variant, sest seal võivad muud külvid arenema hakata, aga pmst hoiab see mullakiht ka  niiskust.

Esialgu panin kasti, eks kevadel, kui tahan kasti külvi teha, siis leian pudelitele mõne teise koha.
Tahaks teisi meetodeid ka kasutada, näis, kas jõuan/viitsin.

Igatahes algus oli tore, näis, kuis edeneb. Seemnete hulgas oli juba üsna vana 2016.a. Meconopsise seeme ja selle hooaja Anemonopsist (olgu lahke andja kiidetud!) ikka macrophyllat. Jaapanist saabunud J.dubia variegata seemned ja huvi pärast veel katsetuseks Ranzania japonicat ja ka veidi tiibpojengi ja lihtsalt Pulsatillasid. Põhiline, et mul jaguks hoolsust kevadeks ja  kannatlikkust, et ma liiga vara ei loobuks. Anemonopsis võib idaneda ka alles teisel aastal vms.

Mõned pudelid on veel vabad ja karpides on ka ruumi. Kesse neid kevadel valvata jõuab, ei tea, eks ikka mina. Lihtsad lilled on veel puhta külvamata.

Jõuab, kõike jõuab ja see ongi mõnus, see tunne.


Kommentaarid

 1. Nii armas kui kellelgi on indu mängida ja mässata. Idanegu su külvid mühinal kui mets.

  VastaKustuta
 2. jah, sellise idanemise vastu pole mul midagi, eriti siis kui neist asja ka saab. :)
  Mullu polnud väga mahti, kuigi siis sai ka keegi külvatud.

  VastaKustuta
 3. On sul alles viitsimist niimoodi mässata. Mulle tundub ainuüksi külv juba suure tööna, aga seda pudelitega mauramist ma enam ei viitsi. Hakkaja oled :)

  VastaKustuta
 4. Mõistan su meeleolusid, olen ka ise mõned seemned kõrvale pannud ja plaanin ka mõne talvise suursula ajal külvi teha. Mul on muidugi kogused väiksemad ja ikka need alpikribud.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused