detsember 29 2019

Talv on ilmselt nende mägede taga. Eile, pühapäeval 29.dets. oli päevane ilm täitsa talutav. Tuul vähekese lõikas, aga puude vahel mitte nii valusalt. Mul oli muidugi kihid ümber, vest ja fliis ja vest. Tööd tehes hakkab kiirelt soe.
Õhtuks tuul tugevnes ja hakkas sadama jäävihma. öak. Kui mu kaktused selle talve üle elavad, siis on kõva sõna. Praegu võivad nad sama hästi veetaimedeks juba kvalifitseeruda.

Hommikul lugesin Õnnepalu "Aakrit" ja see viis mu mõtted hoopis taimedele, et kuidas nad on äärmustes, s.t. see soe detsember ja sademete hulk... ja kuidas taimedel on maa sees alati parem, sest vesi ju läheb ära, valgub lõpuks ... kuhugile ja kui on kallakut siis ehk sinna, kuhu vaja ... ja mõtlesin ka sellele, et ma loeks hea meelega Õnnepalu aiapäevikut, kui see tal muidugi olemas on. :) Kui ta taimedest kirjutab, siis mul tekib lugedes see äratundmishetk ja mõnikord saan teada ka midagi uut, see on värskendav.  Ühe sõõmuga ei loe, palju saab, sest enamasti on need raamatud kirjutatud lahtilaskvas võtmes, ju ma siis ei jaksa nii palju korraga lahti lasta. Sellest pole ka midagi, ma saan nende tekstide juurde naasta, kui ma tahan. 

Vahel on mul kahju, et ma pole õppinud botaanikat ja bioloogiat, mulle tundub, et botaanikud ja bioloogid teavad taimedest kõike või siis vähemalt palju :) . Nojah, keegi ei keela ju botaanika õpikuid sirvimast või mis :)

Tagasi hommiku juurde, et kuhu mu mõtted edasi ekslesid. Igihaljastel epidel on teadagi järgmise aasta kasvupungad juba sügisel näha. Mõtlesin, et kuidas see soe detsember neile mõjub, kui nüüd külm peale tuleb, ikka veidi käredam kui senine -5C. Võib-olla on paremgi kui talv väga külmaks ei lähegi? Mul on nad nüüd muidugi lehemultsi all, aga äkki on liiga soe. Võeh.

Suunaks nüüd oma tähelepanu sellele mis nägu aasta  2019 oli.

HEA
:) 

Kommentaarid

  1. Ma loen ka just 'Aakrit', samamoodi jaokaupa. Aga mõtet olen lubanud isegi kaugemale minna, et tahaks isegi sinna aeda sattuda, kus autor toimetab.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused