18.novembril

Eile kaalusin korraks, et kui hakkaks õige maad kaevama ja siis kui ma lõpuks otsustan selle kasuks, tuleb külm. Kadrideni on muidugi veel aega. Tänane prognoos lubab uueks nädalavahetuseks miinuskraade. Siiani on olnud ikka hämmastavalt soe ja hakkab jamaks kiskuma, tulbid, mis said maha pandud, on nüüd otsad välja ajanud, kevadised krookused paraku ka. Lumeroosil õiepungad, kuigi see pole ilmselt midagi erilist. Plusspoolel on see, et kõik oktoobris istutatud püsikud on nüüdseks ilmselt juurdunud ja siis veidi vettinud. Eelmisel sügisel oli pilt sarnane, vett oli võib-olla mõnevõrra vähem. Tuulutan kasvuhoonet 24/7. Talvitujad on juured läbi poti põhja mulda ajanud, neid ei saa nüüd enne liigutada kui varakevadel.

Hämar ju on, aga ma ikkagi naudin seda aega,  peenraid ei rohi, pole mõtet. Kõik kohad on kitse jälgi täis eks nad vajuvad ju sisse. Tasapisi olen mõned kohad, mis närvidele käivad, korda seadnud.  Ühe pihlaka jõuaks ehk istutada veel. Katsetasin tagasi lõikamisel sirpi, tahab veidi harjumist see tööriist.
Pliidipuud said riita, ahjupuudest on jäänud vast veerand. Ladusin ühe akna ka sisse, saab valgem ja lustakam.

Mnjah, ma oleksin selle sooja sügisega saanud kivila tehtud, aga kuna otsustasime, et kevadel tõmbame vana maha ja teeme uue, siis nii ongi, ma isegi ei rohi.


Kommentaarid

Populaarsed postitused