all metsasVahel käin metsas, nt siis kui seeneaeg käes on või talvel või suvel või kevadel. Kaameraga käin harva, võiks rohkem, aga kui on päike, siis on muudki tegemist. Mets väga mets polegi, rohkem riba. Ees ja taga on suured puud, keskelt läheb võsa - sarapuu, toomingas jm mudru.
Radasid on just nii palju kui kitsed neid teevad.

Ma armastan neid suuri puid, neis on see rahu.
Siin võtsime pajuvõsa maha ja istutasin mustikad ning kaks kuuske, üks neist ida-kuusk.

Sel sügisel istutasime ka täht-magnoolia siia. See koht on soe ja päikesele avatud suurema osa päevast. Tõsi küll, pinnasevesi on kõrgel.
Kased luristavad vee ära.
Pihlakad ja paakspuud, üks vaher ka ja pokud.

Katseks sai siia istutet püsikud, aga need kolin kevadel ära. Las olla mõni koht ka roheline valgega. Lilledele on mujal ruumi küll.


kui siin kaskede ees seista, siis avaneb vaade minu uuele katselapile ja kaugusesse ka. Haavad on end ohtralt külinud. Vaip on maas, kevadel kergem kaevuda :)

Haavapuravike jaoks on siin veel liiga märg ja hein ka kõrge. Paar suuremat kivi on maa seest kerkinud. Talvel-varakevadel teeme siin võsatõrjet.


Siit saab metsa minna. Lapsi siia omapäi lasta ei saa, kõik kohad on auke täis ja vahel on seal vesi, vahel võib korralikult sisse vajuda.

Sellest august võtsime esimesel kevadel aia tarbeks vett, KSJ-l oli selleks mingi eri pump, ei tule nimi meelde praegu. :) Nädal tagasi siin veel vett polnud.

 Kui viskad pilgu vasemale, siis on jälle kuused-kased. Kaskede hulgas on palju kõdunejaid, ilmselt on olud liiga märjad nende jaoks. Samas uued muudkui trügivad peale.

Kui nüüd siit metsa mööda minna, siis jõuab jälle maja poole tagasi ja siin on augud rohkem näha.
See on minu selle sügise projekt - viimane prügi siit minema ja puulehed asemele. Palju, palju puulehti. KSJ tõi linnast esimesed lehekotid. Sisaldavad kerget prügi ka, aga õnneks vaid pisut, ma korjan selle puistamise käigus kokku. Kui nüüd silmi kissitades tulevikku vaadata, on siin ühel ilusal päeval priske muld ja natuke varem sõnajala mets.

 Eelmisel aastal siia ligi ei saanud, vett oli palju. Kui ma samblakihi eemaldasin, siis selle alt tuli välja veel autouksi, -istmeid, vana kilekasvuhoone karkass ja lihtsalt pudeleid ja traati ja põrandakatet ja muidugi rehve.

 Neid oksi ma niipea koristada ei plaani, siin vast prügi ka pole. Ma loodan vähemalt. 

ja siit otsast paistab nii.

See on alumine mets siis kiire kaarega.
Ülal asub kase-paju-kuuse võsa, mida ma nimetan võsapargiks, sest sinna rajame pargi. Me oleme juba algust teinud.  Vana põllu peal on puudele juba raske koht aleida, sest tuleb ju mõelda sellele, et ühel ilusal päeval on nad kordades suuremad kui praegu. nt kollane mänd või punane tamm.

Kommentaarid

  1. olgu see metsatukk väike aga see on päris oma, olen lausa kade, natukene, peamiselt tunnen ikka heameelt, sest seda head tunnet, mis sinus on sellest kirjutades on tugevasti tunda ka lugejal. Loodan, et varsti saan ka mina jälle metsa minna, Sellest on saanud suurim unistus, lausa kinnismõte.

    VastaKustuta
  2. jah, mets seostub mul ikka millegi suure ja võimsaga ja metsast tulles oled jälle kuidagi puhtam ja klaarim. Nii et suur varandus ja imelik öelda, et meie oma :)

    Unistused täituvad, see on kindel :) Mina olen puhas näide :P selles valdkonnas.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused