vette ja tagasi

Eile õhtul tabas meid vihmavalang. Korraga ja palju. Nüüd vist jagus metsa alla ka. Põhjanõlva kõige alumise ääre peab ikkagi ära pätsitama, serva istutatud taimed uhatakse muidu kaelani kinni. Siiani ma ei raatsinud seda teha, pätsid võtavad ära nii vajaliku ruumi, aga ega need sajud viimaseks jää ja kui kanalisatsioon on kaevatud, siis saan pinda juurde.

Kivilas liigutasin paika mõned kivid ja istutasin ümber männi ja kõrrelised. Ümber paigutamata on veel kaks nulgu ja peoga kõrrelisi. Viskasin enne savi välja ja kärutasin asemele liiva, mis on liiv, mitte saviliiv. Suhteliselt töömahukas lugu, neli kärutäit liiva kivi kohta. Seda pinnast vihm ära viinud. Valmistan kaktustele pesa. Oh, kuidas mulle meeldivad suured kivid, need tekitavad kohe hoopis teise rütmi ja ruumi.

Eilne õhtu pudenes mitte millekski, jupike siit ja sealt ja lõpuks olin sunnitud tuppa minema, sest sääsed ei lasknud enam olla. Korraks tabas täielik masendus, kõik tundub nii poolik jne. Väsisin ära ja siis näed ainult seda, mis tegemata või muidu nihu. Üks tore seik ka, aga sellest hiljem.

23.07.
Hommikul ilmus hõbehaigur jälle välja. Tiigis on tänavu palju kalu ja neid on pinnal ka rohkem näha, eriti praegu, kui kased end külvavad. Keskpäeval ja õhtul löövad lupsu :) Võib-olla muul ajal ka. KSJ teab paremini, tema jälgib tiigielu rohkem kui mina.  Lisan vana pildi. Haigur on toonekurega võrreldes graatsilisem. Täna hiilis ta mööda tiigi madalamat kallast jalgupidi vees nagu kass. Väga ilus vaatepilt. Ma kahtlen selles, kas ta mõne kala kätte sai, kuigi ta üritas küll.Ilmateade lubab järgmist roppust, nädalavahetuseks kuni +30.  No comments.

Kommentaarid

  1. See roppus teeb mind mõneti murelikuks :( Haigur on lahe, meil on aegade algusest saati hallhaigur kalavetel, Meerit ei peeta enam keskiks aga inimese peale liugleb minema.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused