kuidas ma juuli alguses kartuli maha panin

Kevadel jäi ühes aiapoes näppu võrguke seemnekartuliga. Mõtlesin, et põllumaad ei tee, aga kuhugile võiks need torgata ju, nt ruutpesitsi vms :P
Muide, Peedimäe ajal ütles keegi, et pan ekartul maha, kartul teeb põllu puhtaks. ?! Kartul ei tee põldu puhtaks, see, kes ta maha paneb ja tema eest hoolt kannab, see teeb :)
See oli tegelikult väga armas lugu kuidas me KSJ-ga kartulit kasvatasime, tagantjärgi väga naljakas.

Kodus tõstsin nad sahvrisse ja unustasin. Kevad oli lihtsalt  hullult töine, umbes nii, et korruta sügistööd kolmega. :)

KSJ vist ikka mainis korda kaks, et mul on sahvris kartulid ja ma kuulsin küll, aga nad sattusid ikka sinna tööde nimekirja lõppu, kuhu ma õhtuks tavaliselt ei jõudnud või ei jaksanud.


Teate küll seda: külva tilli, istuta ümber, külva suvikuid, kata kinni, kaeva üles, pane maha, too ära jah.ma-käin-toa-juures-ära-ja-võtan-kaasa ja kuhu-ma -selle-kühvli-panin ja Kesse-kaevab-ja ...

Siis, ühel ilusal juulipäeval, hakkasin seda ruumi, mis tegelikult ei ole sahver, koristama ja avastasin, et kartulitel on u 10 cm valged idud. Pigem valged varred ja üks vaeseke oli oma algmed sokutanud kõrvalasuvasse väikesesse mullakotti. Piinlik lugu tõepoolest, ma olin veidi nõutu. Teised koguvad juba saaki, mul ... Leidsin, et kaotada pole ka enam midagi. Koha oli neile juba kevadel välja mõelnud, paningi nad siis maha. Meenusid kõik need kompostihunnikutes kasvanud kartulid, minu omad võivad ju talvituda kui nad omadega mäele ei jõua :) Kui tuleb soe sügis, siis võib-olla jõuavadki. Kui tuleb varane ja külm sügis, siis viskan neile komposti vms hunniku peale ja eks siis kevadel näeb.

Kartulid aga väga rõõmsad, kasvavad mis mühin. Ilusad rohelised pealsed. No ja lõpuks võib kartulit ju püsikuna ka kasvatada või mis ;)

Eks ma annan teada, kuis nendega läheb, aga praegu võib veel vabalt kraami külvata ja varsti redist.

Khm, kartulit vist mitte enam väga :)


Kommentaarid

Postita kommentaar

Populaarsed postitused