pojengid

Mul seostuvad pojengid ikka vanaema aiaga. Minu meeles  on need roosad ja valged topeltõielised, mis õite raskuse all paindunud ja sipelgad sebimas pojengi nuppudel.

Nende aeg tundub nii üürike, aga külluslik. Tondilossis sain päranduseks kaks liiki ja nelja ?sorti pojengid. Eelmise aedniku kiituseks tuleb öelda, et pojengid olid istutatud nii, et värvid said välja tulla - tagareas tumedamad, eesreas kombinatsioonid roosaga.

Eelmisel kevadel juhtus lauahunnik just pojengipeenrasse, sest meil polnud aimugi, et seal pojengid on. Vanast aiast kolisin ka pojenge kaasa, aga tundub, et valgeõieline topelt jäi maha.

Tondilossi pojengid muutsid veidi mu meelt topeltõieliste suhtes, muidu eelistan ma lihtõielisi, aga veelkord see küllus...
Nad saaksid siin naadi sees ka hakkama, aga kuna siit hakkab tulevikus minema väljasõidutee, siis tuleb nad ümber istutada. Vaadates neid vägevaid puhmaid ... kerge ei saa see olema :)

Fragmendid:Kaasa kolitud pojengid istutasin maja taha, sest siin oli 2 puhmast juba kasvamas ja siin oli kerge ka maad kaevata. Veidi ajutine sai ja tihedalt, aga ma ei tahtnud neid potti jätta, sest potti jäi neid nagunii. Talvitasin neid potistatud pojenge kasvukas ja muidugi kasvatasid nad aprilli lõpuks uhked õievarred koos nuppudega. Uus kogemus :P Tänaseks olen need juba maha istutanud.
Pilte õitsejatest ja juba lõpetanud õitsejatest.

`Coral?`Virgilius alustab. Tugeva varrega, püstine ja õiterohke.

 `Cora Stubbs`
 Nimetu, Enno teab :)
 Võimatult tume neoon punane, minu kaamera seda loomuliku toonina pildile jäädvustada ei suuda.


Lätist tõin kolm pojengi juurde, pean nimed üles kribama. Ma ei teagi, mis mind seal Berzini puukoolis tabas :P päikesepiste?

Lisan hiljem veel mõned pildid, sest õitsemine ju alles käib.

Mul tekkis uitmõte, et kuhu nad panna ja ettevalmistusi olen ka veidi teinud. Päris kindel ma endas pole, kas on hea plaan, aga eks ma jõuan veel ümber mõelda. Enamasti on esimene mõttevälgatus just see kõige õigem, pärast sekkub juba pragmaatilisem jõud.

21.06. õhtused õied
Kommentaarid

 1. Jah, see pojengide ääretu võlu ja oma õnnetuseks olen ka mina selle kütkeisse langenud. Eks ilmselt tuleb järgmine kevad uudismaad juurde raadata. :) Vähemalt paari põõsa jaokski.

  VastaKustuta
 2. jah pojengid on nagu pidu aias :) edu uudismaa loomisel :)

  VastaKustuta
 3. Jah praegu on nii palju sorte. Vanal ajal olid varane punane, tillilehine; hilisemad krellroosa ja valge ning siis veel see kreemvalge sulekuhi roosas kausis ehk arvatavalt viimaselt pildilt 'Bowl of Beauty'. Toredat avastamist sulle!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. nn tillilehine on harva müügis ja siis ka ikka korraliku hinnaga :)
   Sorte on tõepoolest nii palju, et võib ahvatlus suureks minna, aga parem mitte

   Kustuta
 4. Pojengidega on tõesti mingi selline side ( jah see lapsepõlv vanaema aias) mida murda ei saa ja minul tulevad eed enamasti ise aeda, mismoodi ma ei tea aga number on juba päris suur. aga eks ole ikka ilusad ka. Kui vaid neid tutte ei peaks pärast kärude viisi ära vedama :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, samas komposteeruvad need tutid hästi. Kuigi see pudenemise aeg on paras sodila, aga traditsioon jätkub, noh et lapsepõlvest jääb hõnge meelde. Uus põlvkond istutab neid ka üsna varmalt ja alguses otsitakse ikka neid vanud sorte

   Kustuta
 5. Pojengidele ei ole nende õitseajal vastaseid :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused