tiidsal sammul, hakkab looma

Täna varahommikul õue minnes tervitas mind lindude laulukoor. Õhk oli vidinast paks. Lumi veidi rohkem sulanud, põhjanõlv hakkab ka välja tulema.  Mõnus, mõnus. Korraks viskasin pilgu kivilasse ka, kaktused on nii ja naa, veidi lösakil alles. Pulsatilla turczaninowii on edukalt talvitunud - karvased leheotsad juba turritavad! Suur rõõm, sest taim oli mul ümber istutades juba väga suur ja ma pelgasin, et talle selline ümber panemine ei sobi, aga niksis-naksis teine :) 

Olen juba pikemat aega lepaurbasid vaadanud, hakkavad tasapisi pikemaks venima. Kevad tuleb tiidsa sammuga. Lumikellukesed on endiselt kusagil peidus, imetlen siis oma nõiapuid, mis sest, et eba ehk värd-nõiapuid. Nõiapuid toon aeda kindlasti juurde, tahan uuesti katsetada virgiinia nõiapuuga, Pmäel läks see jänese nahka.Värd-nõiapuu, Hamamelis x intermedia, on saadud jaapani ja pehme nõiapuu ristamisel. (Hamamelis japonica x Hamamelis mollis).  Looduslikus kasvukohas võib nõiapuu sirguda kuni 12 meetrit, meie aedades seda ei juhtu. Igati sobiv ka väikesesse aeda. Ma ei ole nõus selle arvamusega, et tea lehed on suvel ilmetud, pole nad ilmetud midagi ja sügisvärv on neil vastupandamatu.
Aeglase kasvuga on nad küll, aga antud juhul on see pigem plussiks.

 'Jelena'
 'Arnold Promise'

Minu selle aasta kõige tähtsam ja toredam külv on tehtud :) Külvasime poolekahese I-ga basiilikut ja seda kogemust ei vahetaks ma millegi vastu. :) 
T


Kommentaarid

 1. Jah, ikka maast-madalast. :)
  Aga nõiapuud on minugi lemmikud. Ilmselt suudan tulevikus endale ka ühe kuskile mahutada.

  VastaKustuta
 2. Nõiapuud on tõesti toredad, natuke nagu müstilised ka. Tahan ka neid juurde :) Järglane tuleb ikka enesele kasvatada, see võis armas külvitegu teil olla. Kasvagu te basiilik taevasse :D

  VastaKustuta
 3. Nõiapuud on väga toredad, varakevadel, suvel ja sügisel! Lehed on minu jaoks omanäolised ja kaunid. Sügisvärv lihtsalt oivaline!

  VastaKustuta
 4. Kuule tiidne Kiskjasiil, ma lausa googeldasin seda tiidsat. Muidu loe kui mõistatust. Nõiapuud on elu alus, seda ma ütlen :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused