neli päeva kevadet

Nädal tagasi avastasin, et Helleborus thibetanus ehk hiina lumeroos on põhjanõlval nina välja pistnud.  (eestikeelne nimetus oli varem tiibeti lumeroos?)

Esimene lumerooside seas. Nüüd loovad teised ka õienuppe. Eelmine nädal viis lume, aga kelts on veel sulamata.
Amuuri adoonis sai vist mitmesse kohta istutatud,  taimed väikesed, ühe õienupuga.   Õie leidsin ülevalt, sildi altpoolt :)
Täna käisin jälle vaatamas, kuidas tal läheb õienuppude avamisega. Hommikuti on maa külmunud või  pigem pealmine kiht kahutanud.


Lõikasin paari-kolme epi lehestiku tagasi, et nad alasti ei jääks, sättisin lehed peale ja lehtede peale kaseoksad, et tuul tekki maha ei kisuks.  Alpi epimeedium on täiesti roheline ja muidugi ka 'Black Sea' oma talvevärviga. Neid ma ei lõika enne kui vaja.  Alpi epi saab ilmselt varsti päikeselt põletada, näis. Heitlehiseid polegi eriti vaja lõigata, nad on oma lehed ammu poetanud.Õues on muidugi suhteliselt kole ja tööde järg kisendab taevani :) ega siin pole muud kui tasapisi teha ja kolekohtadest üle vaadata. Peenrades ma veel ei songi, las taheneb ja pealegi on ööd nagu öeldud veel miinustes.Maja ees, seina ääres on kõigil roosidel punakad pungad, puispojengid on ka alustanud. Peavad nad siis alati nii varajased olema! Üks neist põdes ümber istutamist juba suvel, nüüd on näha, et ajab alumistelt okstelt lehepungi välja.
Kasvuhoones hakkavad karukellad õitsema, vähemasti saab sotti, kes on kes. Hajameelsusest soputasin ühest potist martagoni sibula välja, eksole. Mõtlesin, et mida see pojeng tukub seal.  Vara muidugi veel, aga kevadet maa sisse enam tagasi ei aja ja pole tahtmist ka.

Muidu on kõik normaalne, toomingad ei kõssa veel, aga konnad kalpsavad küll juba ringi ja tiigi jää sulas äärtest meetri jagu lühemaks.  Kivilas on mõned viimase nädalaga pihta saanud, päike ja tuul? Näis.

ja siis on meil müstilised liivakuhilad. Täna võtsin labida ja lükkasin mõned hunnikud laiali, et saaks suvel niidukiga ligi. Juurikaid sees ei ole, s.t. poku pole. Mutiauku ka pole, et võiks sahver olla. Sipelgad?

Hakkan vanadest laudadest tüdinema. Ikka neist, mida saagida oleks vaja ja enne seda ladustada ja enne seda seinast võtta. KSJ võtab ja saeb ja lõhub.

Tuul on pisut tüütu, aru ma ei saa, mis ilmakaarest tema puhub, tuulevarjulist kohta leida on raske, aga noh, vähemalt ei tuiska :)Kommentaarid

 1. Tuul on sel aastal õige tüütu ja puhub igast ilmakaarest korraga :D aga muidu jah, kevad on käes. Kuldnokad tuustivad raevukalt peenardes, teises ajava laulujoru ja meite varesed teevad pesale pehmet voodrit, sest Meeri on talvel kusagilt midagi sellist kätte saanud millest palju vatiini on õuele paiskunud :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. huvitav, et meil on kuldnokki vähe, rästad küll pesa otsingul. Varesed jah meil ka vahimehed välja pannud.

   Kustuta
 2. Tuul on meil tõesti selline nagu elaks ookeani ääres. Kehvema ilmaga vaata et prille peast minema ei vii :)

  VastaKustuta
 3. Meil oli tiigi jää juba täiesti ära sulanud, aga ühtegi konna pole ma näinud. Nagu pole ma ka näinud ühtegi kuldkokka, kuigi nad meil aias ühes pesakastis ikka pesitsevad. No eks ootame edasi. Eile tulid aga metsvindid, kohe suure parvega.

  VastaKustuta
 4. Tuuline on tõesti. Aga kuldnokad on kenasti kohal. Kohe avanevad krookused...kui rohkem lund ei tule. :)

  VastaKustuta
 5. Tuul ajab kiusu ka meie kandis.
  Ma ei tea, kuidas sinu pinnasel, aga kergemal mullal tekitavad küll sipelgad päris suuri mulla hunnikuid.


  VastaKustuta
  Vastused
  1. sääl kõrgemal on pinnas liivane küll. Nii et vabalt võib olla.

   Kustuta
 6. See on juba optimismi kõrgeim pilotaaž - vähemalt ei tuiska :D

  VastaKustuta
 7. Sisemaal on jah kliima ikka päris meretuuliseks läinud, maanteel sõitvad laevukesed õõtsuvad päris koledasti.
  Konni siinkandis pole, aga yleeile oli igal pool kirjusid liblikaid.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused