Tondilossi talv.esimene jaanuarikuu

Eile õhtul sibistas vaikselt lund ja tänane hommik oli vaikne, suhteliselt soe ja hingematvalt kaunis. Muidugi oli veel nii pime, et pilti ei saanud teha. Lund oli lisandunud u 5 cm? kui trepi järgi otsustada.

Sumpasin õues, lagedal kipub lumi juba üle kummiku ääre tulema, alles oli pahkluuni.
Kõik on valge, kivila on lihtsalt valge mütakas, mille kohal kõrguvad ikka veel püstised kõrrelised. `Edith Dudzus`- tal polegi teist varianti - lumi hoiab püsti.

Kihtide mõttes on praegu kaks, allpool oli ju koorik. Hommikul polnud kitsed veel käinud.
Hiired püherdavad linnumaja all, siit saavad ju nemad ka end täis puukida. Nädalavahetuse laiskadel hommikutel kui kohvikruusi kohal mekutan, siis ikka vaatan õue, mis toimub. Üks hiir tegi sirelipõõsast sööste, aga viimasel hetkel hakkas ikka leevikest kartma ja kihutas tagasi.
Leevikesed käivadki meil jõuguna, ikka 10-20 korraga. See on ilus vaatepilt.


Siinsed pildid on tehtud nädal tagasi. Harilik tamm. Peaaegu must-valge, aga üks haru hoiab ikka veel lehti kinni. Tamm on selle poolest huvitav, et teda on talvel lihtne märgata, võra joonistub selgelt välja.


Muhedikupapal võib õigus olla, et tänavune talv tuleb talve nägu.(noh, et paljud kolisid uutesse kodudesse).  2011/2012 a kui ma kolisin, oli ka pikk ja soe sügis. Toona sain kütta ja tuulutada jne. 2012 tuli korralik lumi maha ja jäi pikalt püsima. Veebruaris oli külma laks, märtsis päike.

Triip on päikese jutt
Pajude varjust pääsenud mänd.

ja mõned kobarpead jätsin lindudele tuustida


ja siilkübarad
Kodumaja just nii väga sooja ei pea eks katus tahaks soojustamist ja põrandad on külmad, aga ahi läheb kärmelt soojaks ja pliidi all tuhiseb tuli ka hästi.
Kasvuhoones käies tundub nii imelik, et seal lund pole. Taimed tukuvad.
Pikemat päeva igatsen, aga küll see varsti tuleb ka.

Kommentaarid

  1. Valguseni on umbes paarkümmend päeva, siis on üsna märgata, et päev pikenenud ja kevadeni on sealt ka juba kiviga vista. :)

    VastaKustuta
  2. Jah, kohe on kyynlapäev. Mu eepiline vanaema ytles, et sel päeval läheb kylma syda lõhki. Päike, kui teda ikka näha on, hakkab tuntavalt soojendama ja.
    Ilus, kui talv on talve nägu ja samas mitte liiast pakaseline.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused