jaanuari võsa-mängud

Laupäev pudenes kaheks kaseks, millest üks oli rähnipuu, s.t. kuivanud tüvi püsti ja põhjalikult läbi töötatud puit.
Pühapäeva hommikul tundus, et väga õue ilm pole, aga vaadates tulevast ilmaprognoosi - paremat polegi nii pea oodata.
Päike tuli välja ja jäigi paistma, see oli mõnus.
Kasvuhoones näitas termomeeter +5, see pole tore, aga mis teha, ust lahti hoida? :)
Õues u -3C, igatahes lumi ei krudisenud ja vahepeal puistas midagi horisontaalis.
Epimeediumid, ikka need, kes talvehaljad, rohetavad rõõmsalt edasi.

See on selge, et kevadel mul võsa mängudeks aega pole, sestap tuleb tegeleda siis, kui on võimalik. Eelmine kord avastas KSJ mitu jalalt kuivanud kaske, mõned olid ka ümber kukkunud ja nii käisimegi laupäeval vaatamas, mis seis on. Palju on räga ja soga. Mõeldes sellele, milline oli mullune suvi ja ikkagi kui märg oli see madal metsatukk, siis vihmastel suvedel on siin ilmselt paras lodu. Kraavid on vaja puhastada, muidu kukuvad need ülejäänud puud ka (lõpuks) ümber.

Hakkasime äärest peale, ikka sealt, kuhu meil järg jäi. Paju rägast puhtaks. Kändude eemaldamisega tuleb hiljem tegeleda.
See on üks tore nõlv, kaardub kenasti ja kaugele ja on näoga metsa poole.  Üsna tuulevaikne ka. Minu mäletamist mööda kasvas siin suvel naat ja igasuguseid kõrrelisi, nõgest, toomingat. Suvel ulatub siia üle ääre päikest ka. Talvine madal päike siia väga ei ulatugi, vähemalt mitte jaanuaris.

Lumes sumpamine võttis parasjagu võhmale. Sellest sain ma alles siis aru, kui tuppa hakkasin minema. Tegelikult arvasin ma sügisel, et nii palju lund küll ei tule.  Mul oli selleks puhuks kohe mitmeid plaane, aga sellest pole ka midagi, on nagu on ja lumevaibast on kasu.

Suuremaks lohistamiseks kaevasin kerge raja ette. KSJ lasi saega pajuräga maha, mina käisin naksutajatega  (oksakäärid) üle ja vedasin oksad lõkkesse. Mõõdukas tempos ja mõnuga.

Pildile jäi tööjärg, ma lihtsalt pidin seda sinist taevast pildistama.

Sehkendasin seal lõkke ääres, kui nägin kaugemal sinikaelparti lumes ukerdamas. Väga veider. Veekogu on meie kandis jääkaane all. Jääst vaba on väike kraav, mis linnapiiri pidi läheb, ei tea, kas part oli eksinud või mis.

Selle nõlvaga on mul plaan, aga päris selge veel pole, ma mõlgutan veel mõtteid. Alumise metsa veeres jätsime kasvama haavad. Veidi kaugemal metsas sees, kus pinnas on nii ja naa, leidsime kadaka, see oli üllatav, et sellistes valgusoludes ellu jäänud! Ma oletan, et vanust võis tal olla u viis aastat? Linnukülv.

Kõik on endiselt nii huvitav + kuidas ja kas me seda hooldama hakkame. Angervaksa õied turritasid hangedest ja siin on ka ohtralt luhttarna. Ideaalne koperdamise maastik.

Krundi suurus hakkab tasapisi hoomatavamaks muutuma. Peaks endale suveks külgkorviga tõukeka hankima. Vist. :)

P.S. Kell viis õhtul on veel/juba valge, oh mis rõem!
Kommentaarid

 1. See on mõnus kui on kus mängida. :)

  VastaKustuta
 2. Seda uue elevust saate veel tükk aega nautida, lausa kadedaks teeb :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, täna on selline tunne, et kõik on võimalik - nii soo- kui metsaaed, veeaiast rääkimata.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused