oktoober esimene

Päris hommik oli kargevõitu, päike tuli välja ja kihiline riietus oli ka abiks.
Pühapäeval istutasin paar viimast pojengi, mis muidugi pooldusid mitmeks. Maasikataimed, viinamarjad jms. Korjasin ebaküdoonia põõsad puhtaks ja need, peaksid nüüd uude kohta saama, sest esiteks on nad täiesti metsistunud, teiseks veidi vale koha peal. Viljad on neil suuuured. Kui keegi on huvitet, paluks teada anda. Pole aimugi, mis sort on.
Roosipeenar on puhas rõõm. Kui koju jõudsime, oli lohutav neid kõiki õitsemas näha.

`Pomponella`.Päris huvitav, kuidas ta järgmistel aastatel end ülal peab. Praegu kipub ta oma õite raskuse all longu vajuma. Nummilt ümar ja tore.

Kõik roosid pildile ei mahtunud ja hommikul oli kiire.  Tegelesin veel kivila taimedega. Kaktuseid hakkan ilmselt toas istutama, pole parata, kasvuhoone pole veel kokku pandud. Pmäel sai neid omal ajal kasvukas üle talve hoitud ja ma ei näe põhjust, miks seda praktikat siin nüüd kõrvale jätta. Kui saavad hukka, siis on nii. Aknalauad on suhteliselt hõivatud.

Aias kõndides vaatan, kuis läheb neil, kes viimaste hulgas sai ümber kolitud ja maha istutatud, mõne üle on rõõm suur.
Need, kes suvel istutatud on vägevad, nt virgiinia männasmailane ja siberi iirised. Nii priskeid polegi näinud :)

Õhtul õues otsi kokku lapates ja toa poole kõndides vajusin naksti pahkluuni turba sisse, sattusin ilmselt teise allika kohale.

Sellist sügist pole mul varem olnud, kus ma istutan viimase hetkeni ja aiatööd on veel ikka pooleli. Vihmaussid on veel pinna lähedal, näis. Potistatud taimed on üle vaadatud ja osa panen kasvukasse, osa jääb õue. Tasapisi multsin, mida jõuan. Kui stress kõrvale jätta, siis naudin sügist ja seenele tahaks ka minna. Männiriisikaid tahaks ja tõmmuriisikad miskipärast meie kaskede all ei kasva.
Eelmise aasta sügisel tuli esimene tõsisem kahutamine oktoobri kolmandal nädalal, muidu oli meil ikka oktoobri esimesel nädalal see külm. Nüüd uues aias on ilmselt teistmoodi ja aasta on ka selline, et kes teab, mis kuhu ja kuidas mõikab.

Muidu mõtlesin, et lõpetan kivilas ja siis ütlen, et nüüd on kõik, aga ei tule välja, maad saaks vabalt kaevata ju :) siis kui õues valge. Heinamaal on vaja istutatud puude alused üle käia, hiirepudelid paigutada (koore kaitseks) ja siis võiks mõne vaiba ka maha laotada, sinna, kuhu tuleb peenar.

Aeg talgude peale mõelda.Kommentaarid

 1. Jah, roosid on võrratud. Ja see nende sümpaatne omadus kuni külmadeni õitseda.

  VastaKustuta
 2. Ma ajasin täna kogemata aias niites paar tõmmuriisikat alla :(

  VastaKustuta
 3. 'Pomponella' on tõesti armas roos! Kui üks roosipeenar võiks koosneda paljudest taimedest, siis võiks see minu kujutlustes just olla 'Pomponella'!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. ilus on ta tõepoolest ja paistab, et vihmaga ka koledaks ei lähe :)

   Kustuta
 4. Kui keegi ei ole ebaküdooniatele veel pretendeerinud, siis ma paluks :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused