kuidas me KSJ-ga Taanis käisime.Rootsi.Lundi Botaanikaaed.3.

Kas olete märganud, et Tartu Ülikooli Botaanikaaias on infotahvlid? Lundis
oli neid ka siin-seal näha.
Meie jalutuskäik viis edasi ringiga peasissekäigu poole, tee peale jäi lõhnarada :) Siin oli sügis juba tajutavam, sest suur osa lõhnavatest taimedest olid juba kuhtumasCeratostigma plumbaginoides, tina-sarvjuur, mitte just kõige parem pilt sellest taimest. Kaunis õite värv ja paistab, et tema sügisvärvus on paljutõotavalt punaseline.

 Ringiga kasvuhoonete juurde tagasi ja taas eksoodid pottidega õue toodudClerodendrum myricoides, syn Rotheca myricoides, uganda õnnepuu õisi pildistasin pikalt ja palju, sest need liblikakujulised sinised õied olid ilusad. Enamasti eksootilised õitsejad mind õuetingimustes väga ei kõneta - neid pole ju meil võimalik kasvatada, aga see taim tinistas mu ära küll.


Jõudsime minu lemmikvaadeteni. Kui ma selliseid kooslusi kohtan, siis läheb mõte alati aednikule, kes selle kujundanud on. Tema valikuteni ja kas need olid teadlikud või kujunesid juhuslikult. Veesilmale, mis on sellise vaate "kohustuslik" osa. Kui palju puid on selles vaates välja läinud jne jne. Kui kõndida edasi ja vaadata tagasi, kuidas muutub rõhuasetus. See on nii huvitav minu jaoks. Milline oleks see vaade kevadel.Minu kiiks - mulle ei meeldi absoluutselt büst-skulptuurid mis iganes pargis vms. Need mõjuvad mulle nagu mingid tehistoorikud ja oleks nagu välja pandud selleks, et linnud saaks neid märgistada. :) aga see selleks. Inimkond on hullemaidki märke endast maha jätnud. :)


Puudest. Pildi keskel kõrguvad männid on mustad männid (Pinus niger).


Võimas! Värviline paar tiigi kaldal koosneb vahtrast ja kontpuust ? (Cornus cousa?)Teisel pool tiiki oli võimas okaspuu tselasteri embuses. ma oletan, et tegemist oli tselasteriga.Siin oli nii varjuline ka, et korraikku pilti ei saanud. Välku ma reeglina pildistamisel ei kasuta, oskused vajavad lihvimist.

Paar taametõru ajasin tasku hispaania tamme (Quercus cerris) alt.jalutasim läbi pargiosa tagasi.


Selline saigi põgus ülevaade Lundi Botaanikaaiast. Siia tasub tagasi tulla seda enam, et üks aia osa oli ümbertegemisel.

Suured suured tänud Kaidile, kes meile oma hubases kodus öömaja andis ja meile Lundi näitas!

Lõpetuseks pildid Lundi Ülikooli Raamatukogust, mis sel pühapäeval oli kahjuks suletud, aga vaade hoonele oli lummav.Kommentaarid

 1. Vau, see ramps on tõesti lummav :) Aru ma ei saa, miks mul ei lubata väänikuid hoonetele kasvatada :( Ja büstidega olen sinuga ühel arvamusel kuigi jah, on hullematki :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aarhusi ülikooli ühes kampuses oli ka kõik müürid kaetud ja kasvu soodustatud. Pügati regulaarselt :)

   Kustuta
 2. Mõnus lugemine. Äitäh.:)

  VastaKustuta
 3. Paistab olema selline mõnusalt kompaktne ja intiimse keskkonnaga aed. Istutused ka vahvalt tihedad ja rikkalikud! Mulle meeldib!
  Puid ja põõsaid tutvustavad kirjeldused leidsin viimati üllatuslikult väiksesest Vasalemma pargist!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused