kuidas me KSJ-ga Taanis käisime. Löddeköpinge plantskola.

Kui nüüd algusest peale kõik ära rääkida, siis Taani reis oli paika pandud juba ammu aega tagasi. Nimelt lõpetas mu keskmine Aarhusi ülikoolis oma magistriõpingud ja me lubasime tema kodukraami Eestisse kolida.

Marsruut: Eesti-Läti-Leedu ehk Klaipeda kaudu praamiga Karlshammi, sealt edasi Lundi, Lundist Aarhusi ja tagasi Kieli kaudu praamiga Klaipedast Tallinnasse.

Kes kasutab Klaipeda DFDS praami, pangu vaim valmis vanas nõukavaimus süsteemiks. Sadamas peab olema 1,5 h enne praami väjumist. Pärast praamipiletite möllimist antakse u pooliku A4 suurune paber, kas nt roheline nr 2 või sinine nr 4. Sadamakail puudub igasugune vihjegi, kuhu sõita. Meil oli nt kaks rida, ühes reas rekkad, teises sõiduautod. Kuna saba venis, siis mina käisin teisi autosid vaatamas, et mis number neil esiklaasil on. Oli kahtesid ja oli neljasid. Mingi hetke pärast väljus Taani numbriga autost välja noormees, kellel oli sama küsimus tekkinud, et kas me oleme ikka õigel teel. ;) Järjekord nihkus edasi, kuni kusagilt ilmus kätega vehkiv mees ja ütles, et me oleme vales järjekorras. Saime praami peale ja seal oli järgmine kätega vehkiv mees. Kogu see sadama/firma meeskond tuleks saata Eestisse kogemusi omandama.

Meil oli Lätis ka üks seiklus, aga sellest räägin ma ainult lõkke ääres. :)

Ööbisime praamil ja hommikul u 11 paiku jõudsime Karlshammist Lundi. Kiirtee ääres oli veel üks puukool, aga hommik oli nii varajane, et väravad oli veel suletud.

Ma jätan nüüd elulised pisiasjad vahele ja räägin põgusalt ühest hubasest puukoolist.

Lundist u 15 km kaugusel asub väike puukool-aiand Löddeköpinge plantskola. Me sisenesime ilmselt tagaväravast ja jalutasime peenarde ja puuderidade vahelt läbi. Ilm oli mõistagi päikseline.

Taimevalik sügisene - mõnusalt palju kõrrelisi, aiakola jm.

Esimest korda nägin pajulehist pirnipuud, pirnid otsas ja puha. Vilju me ei maitsnud, kõrgel olid ja oleks ka narr olnud neid sealt näppama hakata.

Sama puud oli kasutatud väravate haljastamiseks


Suuruselt umbes nagu Järvselja taimeaia müügiplats, jagatud erinevateks nö aiatubadeks.


Väravad lähemalt

veel sissevaateid
Osa taimi oli mõistagi maas, osa kõrgematel lavatsitel - külastajale mugav, taimedele ilmselt mitte nii väga. Mõned püsikud olid sügiseselt väsinud.

Mingid müstilised rauast vidinad, ilmselt nt elulõngade või kuslapuude toetusvõredeks. Seenetasid nagu pildilt näha.
Siit viisin kaasa ühe kuumaasika ja ainuroo. Liiki mul ju polegi veel. Lisaks püsililledele oli põõsaid ja puid ja bambust, Budda kujukesi jms aiakraami. Ikka oli tore uidata. Hinnad? No ma ei imesta, et meie taimelaatadel rootslasi ostlemas näha võib.

Kommentaarid

 1. Aitäh jagamast Pajulehisestt pirnipuust polnud ma enne kuulnudki,aga väravad on küll temaga ilusasti kaetud.

  VastaKustuta
 2. Paistab ilus koht olevat.

  VastaKustuta
 3. Mõnusalt kõrrelisi pilte ja muljeid leiab siit küll!

  VastaKustuta
 4. Tundub hubane kohakene olema.Jalutaks isegi meelsasti sellises kohas. Aga nood pirnid oleks ilmselt pettumuse valmistanud kui just pole aretatud mingeid uusi sorte maitsvamate viljadega.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused