kuidas me KSJ-ga Taanis käisime. Rootsi. Lundi Botaanikaaed 2

Lundi Botaanikaaia alpinaarium oli muljetavaldav just oma alusmaterjali poolest. Helendav lubjakivi, mõnusalt sopistunud ja pakkus taimedele soodsat kasvupinda.

Oktoobrikuu ikkagi ja pilt kivisemEdasi viisid erinevad rajad uutesse soppidesse. Esimene kord siin jalutada ja ma ei saanud ka oma kaaslaste kannatlikkust kuritarvitada. Loodetavasti satun siia mõni teine kord veel.Gunnera tinctoriaMaitsetaimede ala ja siin kasvas ka kodusemaid ronijaid nagu nt humalSelle jalutuskäigu lõpetuseks üks puu, põõsas, mida ma ära ei tundnud, kuigi nägin seda eelmisel sügisel Saaremaal :)
Seitsmepojapuu.
Seda on nüüd oma aeda hädasti vaja. Mõne sooja koha ikka  leiab :)
... järgneb

Kommentaarid

 1. botaaiad on ikka ühed ütlemata toredad kohad :) ma ka katsetan nende 7 pojaga, kaks talve on üle elanud, eriti kasvanud küll pole, eks näis, panin sellisesse kohta kuhu ikka sellised sokutatakse, millest kasvamist ei looda ja mis siis lootusi rahumeeles petavad :D

  VastaKustuta
 2. Eks minagi selle seitsmepojapuu juba soetanud. Kohta valides lugesin ta kohta ja tundus, et tegelikult on vägagi külmakindel, kuid meie suvi jääb talle lühikeseks. Valisin siis just päikeselisema koha et kevadel kiiremini ärkaks. Üks talv olnud, eelmise sügise puitumata roheliste õiepungadega oksad hävisid talvel, kuid praegu õitseb. Ta ajab ju iga oksa otsa rohkelt õiepungasid. Nõrgemad värsked oksad kärpisin ära juba - nagu tomatil, et mis ta ilmaaegu pingutab nendega.

  VastaKustuta
 3. Botaiad on jah ühed imelised kohad. Ja kui veel asjalik giid ka eesti keeles räägiks, elu kui lill :)

  VastaKustuta
 4. Minu lemmikud on ka reisidel Botaanikaaiad,kui vähegi võimalik,siis käin läbi.Alpiala meenutab Tromso Bot.aia oma.

  VastaKustuta
 5. Ilus ja põnev!
  Selliseid kive saaks Vilsandilt, kuid sealt ei tohi neid tuua.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused