esimene arvestatav miinus. lumised talgud.varastatud õhtutund

25.okt. Esimene jää. Hommikul oli pinnase ülemine kiht jääs, ilm udus.

Muru valge, taimed kangestunud.
Õhtul tõstsin veel taimepotte põõsalaborisse. Neid, keda pole vaja kasvukasse viia.

Pühapäeval kogusin veel mõned seemned ängelheinadelt ja pantrilillelt.

Kuhu need sügisõhtud kaovad, aru ma ei saa :)

...

Tegimegi ära need võsatalgud! Olen ütlemata tänulik kõigile, kes tulid. Tea, Urmas, Aidi, Ott, Annely, Enno, Maria, Ida ja KSJ! Täiskasvnuid kokku tervelt 8, kui see number pikali lükata, saab lõpmatuse ;)

Terve eelneva nädala lugesin pingsalt ilmateateid ja lootsin, et lubatud lörts ja lumi jms tuleb kesknädalal maha. Ei tulnud. Siis kõhklesin ja rähklesin, et jätaks ära, lükkaks edasi jne jne. Samas väike hääleke pirises kõrvus, et eelmised sügistalgud olid tuulised ja rahvast hõredalt, aga tulemus oli hea ja kõik sai tehtud vaatamata ilmaoludele ja nii ka minu esimeste talgude ajal. Sõbrad, te olete kuldaväärt ja puhta hullud :D ! Nagu Ott ütles,  et ekstreemsemate ilmaoludega talgud ongi meeldejäävamad.
Sadaski lund või oli see lörts. Majast metsani sai rada sisse tallatud, aed ise kerge lumekihi all. Lõke ei tahtnud kuidagi vedu võtta ja kindaid oleks pidanud olema tagavaraks rohkesti ja jalavarje ja veekindlaid ülikondi.


Päev kadus nagu niuhti ja ilma polnud aega tähele panna. Mingil hetkel oli toast õue vaadates vägagi romantiline esimene lumesadu.
Ainuke asi, mis mulle talgute juures ei meeldi kui ise korraldad - ei saa nii palju kaasa lüüa kui tahaks, tuleb rohkem juhe olla :)

Tehtud sai palju ja siit edasi on meil KSJ-ga juba kordades lihtsam. Õuetöid on vähem ja oksarisu vedamine ei tundu pärast meeskonnatööd nii lõputu ka, täiesti saavutatav. Pühapäeval sulas lumi ja ilm oli nii soe, nii soe. Puhusin lõkkeasemelt tule üles ja põletasin õhtuni oksi.Tükil ajal pole nii hästi maganud.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva tuli kella tagasi keerata. See on masendav, valge õhtutund või minugipoolest pooltund saab sellega tööpäeva sisse lükatud ja kui koju tuled, on juba pime. Nõme.

Esmaspäeva hommikul oli külm juba käredam, tiigil jääkiht peal, mis püsis tänaseni. Lubatakse taas sooja ja seda oleks hädasti vaja, sest taimede katusealune on veel kokku panemata ja üks multsiring oleks vaja ka veel teha.

aga võsatalgud, need soojendavad mu südant!Kommentaarid

Postita kommentaar

Populaarsed postitused