vahepeal

Kurb on see aednikuta aed. Augustivihmad andsid taimedele uue tulemise ja eelmisel aastal loodud sügisese silmarõõmu  ribal, kuhu koondasin heleeniumid ja kõrrelised ja päevakübarad ja siberi iirised jne tärkas ohtralt isekülvi. Sh oli usinalt külvanud mu suur lemmik suvikute hulgas - argentiina raudürt, väike muru lausa. Kahju on sellepärast, et põuaga ei saanud seda peenart kuidagi korda teha, sest siin on pinnas raskelt savine ja savimaa teadagi kivistub. Eile oli teine juba üsna kobe, aga mul ei olnud rohkemaks aega, kui mõned ümber istutada ja mõned veel kaasa võtta. Kole on :(


Rõõmustasin ikka :) sest üks ürt oli suutnud isegi õitsema hakata, kõrgust küll napp kolmkümmend sentimeetrit, aga ikkagi. Mul oleks vaja veel üks paar nädalat, aga töölkäimine nõuab oma. Rohtunud ja räämas peenrad käivad mulle aias närvidele. Minu loodud aias, teiste omas ei häiri see mind mitte üks raas.

Täna õhtul istutan maha kõik, kes eile sai toodud ja nüüd läheb lihtsalt auk džunglisse, pole parata.

See on muidugi väga huvitav, kes läbis kastmiseta kogu selle kuumaperioodi. Esiteks minu katsetus kivilas - istutasin kivide vahele, poolvarjulisemasse kohta suureõielise epimeediumi sordi `Creeping Yellow` ja talle see koht sobis.


Viimasel pildil on ta siis hullunud emajuurest vasakul :) Emajuur peaks olema sügisene ja tema tegi mullu isekülvi nii, et lihtsalt roheline muru külje all. Kuumaperiood tegi talle veidi liiga, lehed tõmbusid punakaks ja ma kolisin ta ära, nüüd taastunud juba ja hoopis varjulisemas kasvukohas.

Teine üllataja oli ümaralehine kivirik, pidas vastu ilma veeta kuni augustikolimiseni. Lehed näikse tal ju ometi veele viitavat, aga ei mingit närbumist.

Suve teisest poolest alates ma vanas aias enam pildistada ei tahtnud ja aega selleks ei tekitanud ka.

Kommentaarid

 1. Kui ilus on su eelmine kivila, milline loomisrõõm siit paistab! Mäletan, kuidas sa iga kivi ja taime paigutamisest õhinaga kirjutasid. Ja vaata, milline imeline tulemus.
  Ausõna, mul tuleb kohe nutt peale, kuidas saab kõigest sellest loobuda, see on ju osa sinust!
  Aga see on sinu elu, mis teistel siin heietada.
  maurus

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, ilus sai see tõepoolest. Kui oleks kellegi teise loodud, siis oleks kadegi :) Kui otsus tehtud, siis nii ongi. Hea tunne on, et sai võsast aed loodud, sellel kohal on nüüd teine energia. Õppisin palju ja rõõmustasin palju, nii et kõik on läinud asja ette. Minu Peedimäe lugu jääb alles ju. Seda ma tean, et uued omanikud hakkavad oma lugu looma ja nii peabki. Kõik muutub.

   Kustuta
  2. Ma pean jälle midagi ütlema, no nii hinges mul see asi. Minu jaoks oled sa alati Peedimäe perenaine, ela, kus iganes. Sealt sa alustasid ja see oli nii hea, õige ja armas.
   maurus

   Kustuta
 2. Ootasingi juba postitust.Vaatan seda viimast pilti härdusega,milline suurepärane kivila kooslus ja kui suure armastusega tehtud.Aga nüüd edasi uute väljakutsete poole veel võimsamalt-praktika on olemas,nüüd diplomitöö uue kivila näol!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :D mõtlesin just paar päeva tagasi, et kivila sai tehtud kolme osa kaupa, aga nyyd oleks korraga vaja. Küllap loksub seegi kivila paika paari aastaga. Tingimused on teised ja ma ei tunne neid veel nii hästi. Loominguline ettevõtmine igatahes.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused