siia tuleb peenar

Ma olen terve suve kügelenud ja lasknud silmadel üle krundi käia. Mõelnud nii ja naa ja siis kahelnud ja ümber mõelnud. Lõpuks jõudnud siia paika tagasi.

Päris alguses kujunes mu peas selline plaan, et park peab olema :) ja sellel pargil võiks olla väravad või viide või vihje või kulgemine.

Mul on kuue aasta jooksul kogunenud mõned okaspuu vormid ja peoga põõsaid ja et nad pääseksid mõjule on vaja neid nii paigutada, et üks tooks teise esile ja kolmas annaks selle vurhvi ja sära, neljas täiendaks jne jne.Siin peab olema värvi ja rahulikumat tausta. Ma juba nihelen ette selle rajamise mõnust.

Lõunakülg on meil lõunas ja põhjakülg põhjas, aga krunt on hoopis ida-lääne suunaline. :P
Kaalusin siis mntpoolset külge, siin on valgust ning tuult ja õhku, aga see jääb meie silme alt kaugele ja nurga taha. Sinnapoole istutame hoopis kuuseheki ja peidame ennast selle taha ära. Kuni kuused kasvavad, saab rahvas muidugi aia arenemist näha.

Laupäeval niitis KSJ jälle heinamaad ja kaugelt vaadates tundub juba täitsa tasane olevat :) Uskumatu saavutus tegelikult, siin oli ikka üsna mätastunud maastik. Traktorit me sel suvel ei saanudki. Pühapäeva hommikul lõin labida maasse ja ütlesin, et siia tuleb peenar. Siis kutsusin KSJ-i kaema, kas nii sobib kui me teeme nii ja nii ja nii. KSJ vaatas ja arvas, et sobib küll. Maapind on siin veidi mätastunud, kohati naati ja vist nõgest ka, pinnas on hea. Umbes poole meetri pealt saab kärutäie juurikaid. See on veidi tüütu, sest esialgu vean juurikad krundi idakülge aukudesse. Kui kärutamisest saab villand, teen hunniku ja vean selle ära hiljem.

Kui olin ära otsustanud, et see koht on hea, hakkas kohe kergem. Rohisin majaesise roosipeenra ja istutasin veel ühe aktiniidia ja ühe vaatemulgu ette paar lodjapõisenelat. Muud tööd oleksid nõudnud suuremat keskendumist, nii kraamisin kasealust hullumaja, et keda õhtul veel istutada vaja. Korraks haarasin kaamera ka. Pildid on veidi ülepõletet.


 Roosid on istutatud suve teises pooles, sestap õitsevad nad praegu uhkelt ja rikkalikult. Kõiki roose muidugi pildil pole, ikka väga päikseline oli.


Rooside naabrid on naiste-kivimündid ja tähtpeaLõunaks sõitsime Muhedikupapa juurde väikesele tiigitalgule. Oli väga tore ja koju naasime kahe vesiroosiga. KSJ on meil nüüd roosikuningas, sest tema on neid järjest istutanud ja nii hästi kohta valinud, et esimesed läksid nädala paariga õitsema. Ka pole neid vaja rohida, mullata, väetada, põhiline on õige koht ja siis imetlemine. Kui liiga tihedaks läheb, siis vast peab harvendama ka. Kunagi. Kuninglik amet :)
KSJ istutas õhtul uued vesiroosid ära ja noppis mõned tärganud penikeeled välja. Lõpuks tegi paar ujumise tiiru ka. Veetase on tiigis jälle veidi tõusnud. Kaev oli meil vahepeal muide kuival.


Tagasi siia-tuleb-peenar-teemasse. Ma olen seda tüüpi aednik, kellele meeldib vaateid luua, et mulle meeldiks nii lähedalt kui kaugelt. Kasesalu ees või taga, sõltub vaataja asukohast on siis palju nimetet hoiuriba, mis käib mulle maja poolt vaadates närvidele, sest kasetüvede taust muudab peenra vau-kohad nähtamatuks :) Kui pargi poolt maja poole vaadata, siis on ikka pgna ilus, sest veesilm ja metsatukk, annavad hea tausta. KSJ tähendas siis, et pangu ma peenra äärde silt - VAATA TEISELT POOLT :)

Hoiuribasid on mul kaks ja nende juures võib endale meelde tuletada nt Arne Üksküla häälel, et sinna pargipeenrasse ma panen ...

 nõiahambad, vanad lambad, roosid, mündid, männid, kuused, lilled uued :)


või kõik need, kes kevadeks elus on. See on teine versioon.

Sõnaga, ma olen rahul ja kõigest muust ikka edaspidi ...

järgneb ...


Kommentaarid

 1. See uue rajamine on sulle ikka uskumatu paueri andnud :) Aga see on ka täiesti mõistetav. KSJ-i troon on küll pisut vesine aga ikkagi troon ja täitsa oma :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :) teha on palju ja rajamine on tore sellest hetkest kui ära otsustad, mis kuhu ja kuidas. Kui valmis saab, siis on juba teistmoodi, siis on adrenaliinilaks väiksem :)

   Kustuta
  2. sinna on muidugi kõvasti aega ja ma loodan, et juba järgmisel hooajal on elu ja rajamine rahulikum, kui just kellegile teisele aeda tegema ei hakka :)

   Kustuta
 2. Sinu väga põhjalik aia, vaadete, peenarde rajamise stiil on väga nauditav. Ja asjatundlik kaasaednik lisab kõigele vunki.
  Teile tegutsemiseks ainult suur maaala sobibki ;)
  Armulist sygist!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused