august. hommikud, hommik, hommmmmmmdidamm...

Paar hommikut tagasi oli mitu hommikut juba augustihommikute õhuga. (hommikhommikhommmmpimmaditamdidammditamm) Midagi muutub augustis, mingi nõks. Ma ärkan üldiselt vara, mõnel hommikuil kell kuus, mõnel  kell 7, mulle meeldib hommik, kuigi enamasti kulub mul ärkvele saamiseks umbes tund poolteist, kui ma just ei pea kuhugile jõudma.
Mul on nüüd põõsalabor teise koha peal ja siin on kõik pinnad hõivatud, vaja neid päikese eest kaitsta. Õhtul potistan ja kui jään pimedusele jalgu, ei jõua kokku korjata ja ära paigutada, siis teen seda hommikul.

Ärkasin, et õhk jahedam ja et ongi august käes, kuidagi märkamatult olen end läbi nende kuumade päevade vedanud ja õhtujaheduses voolikuga kalpsanud.
Kuum ilm ei mõju ju kõigile taimedele hästi, mõned epimeediumid on tardunud ja ootavad koos minuga, millal see jama läbi saab. Olen siin taimi jaganud ja neile jahedamat kohta otsinud, poolvarjus läheb neil paremini.
Vahepeal väsis pumba nöör ära ja pump kukkus tiiki ja mina ei saanud aru, mis värk on, veejuga kustus ära ja natuke sundisin seda punpa tööle, see neelas osa nöörist alla ja ... NB! Need nöörid, mis pumpadega kaasa pannakse ei kõlba kassi saba allagi, vibra teeb nad varsti õhukeseks ja veel õhemaks ja siis ... no meitele on seda varemgi ette tulnud. Kõikse paremini töötas mererannast leitud kalameeste võrgupuntra nöör.

Siia vahele pikin mõned asjasse mittepuutuvad pildid, noh, et poleks nii üksluine lugeda ...

Tagasi hommikusse. Võtan oma kohvikruusi ja tuian krundil ringi. Järjestan tegemata töid ja vastuvõtmata otsuseid. Mis on prioriteedid. August juba! aga minu jõudlus on tänavu nadivõitu. Mingi valemiga on umbrohi end turbast ja savist läbi pressinud ja must maa hakkab roheliseks muutuma. Vaja oleks puidupudi maast ära korjata enne kui rohtu kaob, vanarauast rääkimata. Lõket teha ei saa, oksahunnik pilkab mu plaane iga kord kui ma sinna poole vaatan.

pmst kivilat pole ma veel ikka alustanud, sest et sellise töö jaoks on liiga palav, kui ilm jahtub, siis juba uued ülesanded. Liiv, mille tellisin juulis osutus liiga saviseks. Savi on nii palju, et tõmbab kohe kaane peale, ma katsetasin ühe taimega. pmst on see nagu oleks potti tsementeeritud. Uut liiva on vaja,

aga see on mõne teise päeva teema.
Kommentaarid

 1. Uskumatu, keegi ajab liiva taga. Ma võiks siin samal ajal väikse liivakarjääri avada. Või no... tegelikult meil ongi avatud:D
  Ja kuidas saab liiv üldse "liiga savine" olla? :D Liiv on ju liiv!
  NB. Hommikud on imelised tõesti :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. oleks siis nii, liiva on igasugust, sh nt saviliiva, savi sisaldusega liiv ja on liivsavi? :) Liiva sisaldusega savi.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused