krookus, konnad ja kevad

Huvitavad ilmad. Soe vaheldub jahedamaga ja paar õhtut tagasi oli õues vastikult kirdeline, muidu vaibub tuul umbes tund enne loojangut.

Toredusi ilmub maa seest ja pungadest. Harilik näsiniin `Alba` oli sügisel ja talvel enne külma ikka väga seda nägu, et hakkab õitsema ja ma arvasin, et sel kevadel ma tal õisi ei näe, aga võta näpust :)

Kui krookuseid pildistama kükitasin, siis mõtlesin, et huvitav, et oleks nagu mingi pesuvahendi lõhn või ...
Päris intensiivne.

Kõrgust on põõsal u 45-50 cm, olemine harali. Müürikale sai istutet 2015 vist. Kasvab hoolega. Kui taust oleks tal rohelisem, siis ilmselt säraks kaugele. Seemneid oli tal eelmisel aastal ka, aga ma ei mäleta, kuhu need poetasin.

On teine selline jässakas tüüp, nimetan teda omaette vanameheks :) Õisi on alati nii paksult nagu võistleksid nad oma koha eest. Pildiltki näha, et mõned on alles nupus.
Selle põõsaga pole ka seda muret, et keegi seda närima tuleks ... või mis

varjus

ja päikeses


Võrkiirised saavad rohkem rohija käe läbi kannatada, ma kipun neid suviti välja kobestama või neile kedagi peale istutama :)


Nemad vist juba olid :) aga õitsevad ikka veel.


Nüüd lubasin nad kõik kokku korjata, et saaksid oma koha, kus neid keegi ei sega. Teoreetiliselt võimalik ju. Krookuseid toob mulle ema ja mõned olen toonud KSJ linnamurust. Ilusad. Nimesid ma küll ei tea.

Krookus on päris ilus nimi, kõlab nagu krooksumine ja konnad ja kevad
samal ajal põhjanõlval ...
on transilvaanlane ometi kord täies hiilguses õitsemas.


Kivila ka ärkab, pulsatillad juba sirguvad ...

sellest vast õhtupoole või siis kui aega saan. Pulsatilla turczaninovii

P S kohe alustavad kollased võsaülased

Kommentaarid

 1. Nii armsad! Valge näsiniin on ka ütlemata ilus oma pisikeste õitega. Kunagi kusagilt ühe väikese sain, aga kahjuks see ei jäänud püsima.

  VastaKustuta
 2. Olin nädala tuultemaal ning nüüd näib, et kõik tuuled mukka kaasa tulnd! Lõõtsub kohutavalt!
  Krookused on varakevade parimad värviandjad!

  VastaKustuta
 3. Näsiniin on ikka nii ilus. Käin ja imetlen oma aia krookuse ussirada ja üllatun alati kui ilusad need lillekesed on ;)

  VastaKustuta
 4. Jaa, see valgeõieline näsiniin, seda on eluliselt vaja, tõeline iludu kui seda ühe vanamehe kohta öelda saab :D Krookused on toredad ja mulle täitsa meeldib, et need rändavad päris käbedalt aeda laiali. Konnad krooksuvad sel aastal mehisemalt, ju läks talv paremini. Sattusime nende pulma- ja paljunemiskohtadsse liikumise tippõhtul koju sõitma. Jube kaua aega läks väikese vahemaa läbimiseks ja meie tiigikurvis tõstis Ülo tee nendest tühjaks, ikka tiiki :)

  VastaKustuta
 5. See valge näsiniin on küll täiesti lummav. Kui sa need seemned üles leiad, siis ütle. Kollased võsaülased olid mul Haapsalu aias soojas kohas ja läksid alati varakult õide, oh jumal, kui ilusad. Ning lehestik kadus kiiduväärselt hiljem suve edenedes ära, jättes ruumi teistele taimedele ilulemiseks. On tore taim, väga! Ma ei saa aru, miks teda siiski paljud umbrohuks peavad – NII invasiivne ta ju ka ei ole.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused