märtsi esimene. päike.päike

Ööd on endiselt külmad. Vastu tänast -20. Päeval kütab paike nii, et kasvuhoones on plusskraadid, sestap korjasin eile kuivad lehed kokku. Alla miinus 20 ehk enam ei lähe ja potid on mul maa sees ja maa on külmunud.

Kui päike kõrgemal ja soojem, hakkab tiik sulama, see väike laiguke esimesel pildil. Lumel on õhuke kooruke.Kitsekari (8) käib naabertalu põldudel nakitsemas, küllap seal peab midagi lume all olema, sest muidu nad seal ju ei püsiks.
Minu aias käib neid vähem tänavu, aga paar ööd tagasi tekkis õunapuu alla magamisase ja keegi kitsedest on väga põhjalikult mu madalad rodod välja kaevanud, ikka need ainukesed, millele ma võrku ümber ei pannud. Õisi sealt siis tänavu ei tule.

Pesu kuivab nööril kahe päevaga ja kivilas hakkavad kivid välja sulama, esialgu aegamööda. Üks saarepuudest on oma külvi ära teinud, kusjuures seemned lendavad üle poole krundi.

Eelmisel nädalal avastasin, et jänes on üle kivila käiguraja teinud. Panin siis punase aiatooli ette ja huvitav, huvitav, mõjuski.

Nädalavahetuse päevased temperatuurid olid üsna märtsised, lumi krudises, aga päikese käes oli ikka mõnus, suhteliselt tuuletu.

Vahepeal tekitas suurt elevust uus suveprognoos, et umbes jaanipäevani on jahedad ilmad, pärast jaani läheb külmaks :) Kuuprognoos märtsiks kevadet ei luba, eile prognoositi järgmiseks reedeks nulli. Näis.


Kommentaarid

 1. Päikese jõud on praegu suur.Mina olen ka kitsedega hädas,õnnekd jäneseid ei ole.
  ootan ka juba kebadet ja naudin keskpäevast ilma päikese ja tilkuvate jääpurikatega.

  VastaKustuta
 2. palun kergemat karistust aga ma loodan ka, et kevad tuleb alles aprillis :P Aga päike on mõnus :)

  VastaKustuta
 3. Tuleb-tuleb, iga päevaga on aina enam märke sellest!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused