päike ja veebruar

Päike tõuseb 7.30, aga veidikese varem hakkab juba valgust looma. Loojub 17.24. Eile sain igatahes bussis juba normaalse valgusega raamatut lugeda.
Madalamatest paikades tõusis udu, lähebki külmemaks.

Möödusime kitsesalgast (kas 5 kitse on salk?)  ja koju kõmpides vaatasin kuidas kraaviperved on jälgesid täis, ühe koha peal oli kits külje maha pannud. Maantee on siin sirge ja pärast ringteid vajutab suurem osa autojuhtidest gaasi põhja. Parem kui nad kitsedega ei kohtuks nt parasjagu möödasõitu tehes.

Õhtul hakkasid põrandad tasapisi jahedamaks muutuma, köögi sain üheksaks soojaks. Selle järgi oletasin, et asi on õues keskmisest külmem :) Leevikesi oli ka linnas kuulda, sellele järgeb tavaliselt külm ja mitte väike.

Ilmaprognooside esitamine klikiuudistena mõjub ilmselgelt halvasti. Ma ei vaevu neid enam lugema. Kui mõne portaali jaoks on miinus viisteist pakane ja tuisk üleeestiline looduskatastroof, siis mida halli neid "uudiseid" üldse lugeda. Kui ilmateateid ei loe, siis tuleb loodust lugeda, mis muud.

Täna hommikul siis ikkagi lugesin prognoose ka ja läksin kasvukasse ja puistasin Anne eeskujul kogutud kuivad lehed talvitujatele peale. Kas see on hea mõte, saab näha. Praegu päike veel nii kõrgel pole, et ta jõuaks kasvuka plussi ajada. Ainuke miinus asja juures on see, et kui neil seal lehtede all liiga soojaks ei lähe. Osa seltskonnast on üldse kõrgustes - laua peal. Nemad kas jäävad või mitte, saab näha. Ühe opuntia kolisin ikkagi ära, kuigi nemad taluvad kuiva külma vast kõige paremini, aga ... Teine asi - see mutt, kes elab kasvuka all. nagu soojemaks läks, nii ta uue kuhja kergitas, minu epitittede magamistuppa.


Savimaja räästas oli hommikul meetrine! purikas. See on küll huvitav, kus seal soojuseallikas on? Tume katus lihtsalt? Ilus purikas.
Lumekiht on kohev, üks sulakiht võib seal kusagil olla, muidu puistab kargelt uusi kihte. Nüüd on aias lund 30-40 cm, viimast rohkem seal, kus tuul on lisa kuhjanud.Viimane normaalne veebruari nägu veebruar oli 2012.aastal. Kuus aastat tagasi.
Päike on nüüd juba nädalajagu siranud, pesu kuivab nööril muide sipsniuh ära.

Hetkel ei ole vaja varjutada ka, sest kõik väiksed vormid on lume sees.:)  Mul on laialehiste kalmiate tarbeks paar võre-tüüpi-moodustist. Kui aga päike nii edasi sirab, siis kivila kivid sulavad varsti välja. Mine sa tea, hiired on lume all võib-olla pidu pannud ja kõik ära tükeldanud. :(Hommik oli härmas ja brrrr...laadisin linnumaja sihvakasid täis ja lipsasin sooja tagasi, aga päikese tulek oli nii ilus, et mõne aja pärast läksin kaameraga tiiru tegema. Kaua ei saanud, sõrmed kohmetasid ja kaamera värises :)

Talv, see päris talv, lume ja päikesega on avardav kogemus :)

Paar päeva tagasi märkasin, et lumi on kaetud peenikese puruga - lepakäbisid oli keegi tuuseldamas käinud.Huvitav on see, et tiibeti lumeroos avas oma leheroseti, aga ei paista üldse valgusepuuduse all kannatavat, kuigi lisavalgust ma talle veel ei anna. Seni, kuni vajadust pole.
Mul on hea meel, et taimekasvatus veel viibib, eriti kui see ilmaprognoos paika peab.

Rääkimata sellest, et veebruar on mõnusalt lühike kuu.


Kommentaarid

  1. Päris talv on vahelduseks mõnus jah! Ja kui ilusaid pilte sellise ilmaga saab. Loodetavasti elavad ka kõik kasvuhoones talvitujad külma kenasti üle :)

    VastaKustuta
  2. Kui on tali on ka kevade ootus õigustet :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused