talikülv 2018


Kõik võtab rohkem aega, eriti kui asja juures mõnuleda ka. Külvamisega pole veel ühel pool, aga algus on tehtud. Mul oli varutud mulda, liiva ja sõelutud kruusa kiviklibinateks.

5-liitrised plastpudelid sobivad talikülvi konteineriteks hästi. Lõikan nad keskelt peaaegu pooleks, jätan nö hingede osa lõikamata, siis toimib nagu potikaas. Põhja teen augud suure naaskliga, sealtkaudu saab liigne vesi ära imbuda. Plastpudeleid ma potina ei kasuta, panen külvipotid sinna sisse, olen leidnud, et see töötab minu jaoks paremini kui taimede õngitsemine. Mõned taimed viin kevadel kasvukasse ja seda on pottidega lihtsam teha.  Laiemapõhjalistesse mahub 2 väikest, suuremad potid panen ükshaaval. Kastidesse mahuvad konteinerid kenasti. Pudelisuule panen kleepsuriba keskele, et laussajuga auku sisse ei leotaks. Konteinerid tõmban kleepsuga kokku, et kaas peal püsiks.
Pulsatillade külvi spikerdasin oma kivilast. Seemned olid tellitud ja ega ma tulemustes nii kindel pole, kas saab neist asja, eks see ole näha. Sokutasin kiviklibu vahele liiva sisse.

Acer palmatum ja paljud muud on põnev katsetus. Meconopsise seemneid olen saanud sõpradelt ja said needki lõpuks külvatud. Eelmisest kevadest on virgiina lumepuu külv, huvitavad seemned sel puul, ilmselt tuleb kannatlik olla. Need külvid on siiani õues.

Plastanumaid kasutan lihtsalt sellepärast, et meil on siin palju linde ja närilisi. Kuuseokstega kasti katmisest pole abi, katsetasin sellegi ära. Nüüd on vaja kastidele koht leida, räästaalused ei sobi :)

28.01.2018
Romneya coulteri 
Ramonda myconi
Acer palmatum (mix)
Hamamelis virgiana
Ginkgo biloba
Meconopsis (2017)
Meconopsis (2016)
Glaucidium palmatum album
Pulsatilla vernalis
Pulsatilla vulgaris 'Alba' 
Pulsatilla alpina subsp. apiifolia 


31.01.2018

Meconopsis 'Lincoln' (2017)
Besia calthifolia (2017 kogutud seeme)
Hibiscus syriacus

3.02.2018
Physoplexis comosa
Verbena hastata 'Blue Spires'
Verbena bonariensis 'Purple Top'
Scabiosa caucasica 'Perfection Blue'
Origanum vulgare
Lonicera dioica (Red form) seeme 2015
Stipa barbata (2015)
Rudbeckia (?) 'White Swan'
E.purpurea 'Hot Lava' (2016 kogutud)
harilik pärn (Muhu)
Kommentaarid

 1. Väga põnev.:) Mina veel külvanud ei ole. Eeh, tali on laisaks teinud, peab ka ennast liigutama hakkama. :)

  VastaKustuta
 2. Põnev külvinimekiri,ilusat tärkamist neile!

  VastaKustuta
 3. Toredaid tulemusi, enda talikülvi (elus esimese) tegin 18. jaanuaril, sõbra seemned ilmselt saavad mulda saabuval nädalavahetusel aga võib-olla ka varem. Näis, mis tuleb :9

  VastaKustuta
 4. Põnev igatahes. Pulsatillade tulemused huvitavad mind eriti, sest ise olen alati teinud neil suvikülvi ja talve alla on läinud juba korralikud taimetitad. Ostetud seemnest ei ole mul seni ükski liik neist idanenud. Tegin küll ka ise nüüd ühe katsetuse - pulsatilla pratensis nigricans talikülvina. Ootame ja vaatame!

  VastaKustuta
 5. Põnev on jah :) Mõne külvi puhul tuleb tulemusi kauem oodata, eks ma kasvatan ühtlasi oma kannatlikkust.

  VastaKustuta
 6. See plastpudeli lahendus on väga nutikas. Tasuks isegi katsetada.

  VastaKustuta
 7. Soovitan lugeda T.Uverskaja raamatut "Talikülv". Üksipulgi ja piltidega ja kogemustega. :)

  VastaKustuta
 8. Minul eelmisel aastal sama süsteemiga rõdule pandud karukellad enamus ei idanenud (zimmermanni, albana lutea, halleri jne), vernalist tärkas 1, vulgarise "Perlen Clocke" ja fringed forms idanesid hästi. Scabiosa caucasica "Fama deep blue" idanes toas soojas hästi, Rudbeckia samuti. Kuradiküüs ka ei idanenud õues. Sel aastal ei külva midagi peale peiulillede, et säru teha nematoodidele, kes ei lase mul flokse kasvatada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vaat kui huvitav, osa pulsatillasid siis ikkagi idanesid!
   Ma olen ka tänavu täis otsustavust, et peiulilli peab olema nagu putru :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused