teisipäev, 16. jaanuar 2018

kuidas ma puulausujatega saarel käisin IV .2017 suvejutud

Viimase reisipäeva viimane aed oli Sulev Vahtra ja Marget Tafel-Vahtra Seitsme Tuule Aed. Täpsem info  siin. Aed asub Muhumaal, Lõetsa külas, Jüri-Jaani Talustuudios.
Ilm oli päikseline ja meie võõrustajad ka. 


See aed oli taotluslikult selgete joontega ja samas pidevas muutumises sedamööda kuidas valgus liikus. Aia üleminek ja sulandumine maastikega. Ateljeed, tööruumid, tarbeaed. Palju kohti istumiseks, olemiseks, mõtisklemiseks.  Ma loodan, et pererahvas ei pane pahaks kui piltide järjestus ja valik veidi eklektiline on. Kelle võimalust on, soovitan kindlasti külastada.

Päikesepatareidel töötav valgustusSee oli tore, kuidas peremees kirjeldas kuuskede istutamise lugu ja kuidas ta ühel päeval neile loominguliselt lähenes. Tulemus oli väga ilus ja ikka need rajad ja sihid, mis näivad kulgevat kuhugile kaugusse ja maastikule tekib veel üks mõõde.


Palju toredaid ja praktilisi pisiasju. Ühes ateljees jäin Peter Korni raamatut lugema ja nüüd on see väärt raamat ka minu raamaturiiulis. Minu jaoks on aiaga kaasnev raamatukogu alati enesestmõisteva olnud. Rõõm oli seda ka teises aias kohata.See oli hea aed teekonna lõpetuseks.

2 kommentaari:

  1. Väga mõnusalt kõrrelised kooslused ja vaated! :)

    VastaKustuta
  2. See oli tõeliselt väärt reis, sul siiani soojad tunded kestmas :)

    VastaKustuta