jaanuari teine nädal

Nagu lubatud - talv algab jaanuari teisest nädalast. Harjumatu -10 ja -7, seitse on muidugi veel soe. Ilmaprognooside pealkirjad ajakirjanduses on ikka uskumatult jaburad. Pakaseks nimetatakse -17 kraadi. Ei tea, kas see on viimaste talvede mõju?
Vanasti algas pakane ikka pealt -25.  Pilgupüüdjana sellised pealkirjad muidugi töötavad - lugesin ikka lõpuni, pealkirja nimelt.

Homseks lubatakse tormituult, olgu siis kõik teelised hoitud.

Sorteerisin jälle seemneid. Mõned ise kogutud-korjatud teevad nõutuks, et kus on siin seemned ja kus muidu puru. Mägisibulatega mul on juba tore kogemus - arvasin, et on puru, aga olid hoopis seemned ja kõik kes mahtusid tärkama ka tärkasid. Ilmselt peaksin ära proovima ka heleeniumid, sest kuidas muidu teistega jagada kui ise ka ei tea.

Siis on igasuguseid sabasid varasematest aastatest, neid ikka jääb. Muhust ja Saaremaalt toodud seemned. Ma polegi varem pärna külvanud ja kes teab, kas neist saabki asja. Uurisin täna just raamatust kui sügavale neid külvama peaks. Siis hilissügisel sai tellitud vahtraseemneid ka. Mullakott on koridoris, järgmisel laupäeval peaks mõned külvid ära tegema.

Paar südaja lursiku seemet on ka, kuigi neid peaks värskelt külvama, aga eks ole näha, mõned said potiga talvituma ja õitsesid enne, ma ei tea kui palju nad jõudsid ja kas jõudsid paisata. Pikk sügis oli küll, kasvuhoones kuivem ka.
Maa külmunud, pühapäeval panin roosidele turvast, mõõdukalt.

Seemnetes aga on tore sobrada, nad unes, aga elusad :)
Huvitav, kas peaks puispojengi seemneid eelnevalt leotama?

Kommentaarid

  1. Kohe tore on lugeda kuidas kõigil näpud juba sügelevad. Sain eile ühistellimise seemned kätte, hakkan ka lähipäevil külvama kuigi näpud ei sügelegi väga aga ehk saavad siis oma külmatöötluse ikka kätte :) Hääd jätkuvat seemnemeditatsiooni :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused