suvejutud. Baltezers augustis


Sel hooajal sai Läti puukoolides käidud kaks (?) korda. Teine reis jäi augusti lõpunädalasse ja sihtpunkt oli Baltezers. Mul oli vaja erinevaid elupuu vorme, sh ka lätlaste endi aretet. Plaanis oli osta ka sitka kuuse vorm, aga see, mis saadaval, ei sobinud.
Pärast jaani on nende lahtiolekuajad laupäeviti napid - kella üheni päeval. See on ka mõistetav, sest kui nad peavad tegelema kõigiga, kes enne kella ühte väravast sisse saavad, siis enne kella kolme nad naljalt ei lõpetagi.


Ilm oli vahelduva pilvisusega ja kui päike välja tuli, siis kõik kiiskas. Pildistamise aega jäi napiks, sest et nad olid ju kohe sulgemas :) Järgneb puusalt tulistet galerii.Esialgu oli raske aru saada, mis põõsas augustis sellisel moel õitseda võib. Lähivaates küsimusi ei teki - floksid hoopis. (No ei meeldi mulle see leeklille nimetus).

uhh, väga teravad varjud ja kontrastid.

päikeses

varjus

Mul oli paraadpeenrasse ja lohuaeda vaja okkaliste rahustavat rütmi. Hää, kui sul on sõpru, kellega nõu pidada (aitäh Kaie!) ja jutu käigus käibki äratundmise nõks, et just seda ma tahangi saavutada.

Laadisime KSJ-i auto täis ja vist oleks veel miskit mahtunud, aga sedapuhku oli norm täis. Kodumaise kraami jaoks tuleb ka ruumi jätta.
Kusagil on nimekiri, mis tuleks nüüd üles tähendada.

Mõned ümarad elupuud olid väga nummid. Püüan jõudmööda täiendada.

... järgneb
Kommentaarid

 1. Suvejutud on väga head. ;) Eluliselt vajalikud on suvejutud siis, kui väljas on pruun, märg, pime ja külm. Ma ise ei ole sinna Baltezersi veel jõudnud, kas neil on seal näidisaias kasvavatel puudel-põõsastel nimed ka juures? Pole suuremat pettumust, kui tore taim, millel puudub nimi :D

  VastaKustuta
 2. hädavajalikud jah. Ilm on meitel ka selline, et mis uudis või midagi :) Piltide sortimise aeg ja jagamine teeb meele helgemaks.
  Päris sissekäigu juures, mida ma ei pildistanud seekord, olid küll nimetused juures, teiste peenarde puhul ma nii kindel pole ja pildilt ei paista. Müügitöö mõttes on sildimajandus oluline. Mõned okaspuu vormid on lihtsalt äratuntavad, nende endi aretused on minu jaoks veel suht tundmatu maa.

  VastaKustuta
 3. Ka minul õnnestus sel aastal Baltezersis käia.Seal on mida vaadata ja kaasa osta
  Mina käisin rodode õitsemise alal.

  VastaKustuta
 4. ma kavatsen uuel hooajal nüüd küll kohe päris tõsiselt ja kindlasti Lätimaa ette võtta (peaaegu igaaastane aastalõpu lubadus ) :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused