lumi detsembris

Paar päeva on olnud ütlemata mõnusat talveilma. Eile õhtul näitas kraadiklaas -5. Ilm oli tuuletu, kuu paistis, tähed särasid ja õues oli hilisõhtulgi veel lumevalge. Kaugemalt tõusis paks udu. Arvasin, et hommikuks on kõik härmas, aga ilmselt oli miinus liiga väike. Lumi krudises küll taldade all.

Meil on üksjagu käiguradasid vaja sisse ajada, aga ei midagi hullu, täiesti jõukohane. Nii ma eile jätkasingi sealt, kus abilisel lumelabida käepide pihku jäi :) Ilma temata oleks ilmselt tund kauem läinud.

Tunnikese tuhistasingi.
Meil käib siin kits kivilas jalutamas.
Huvitav, et tal ikka õnnestub seal kakerdada. Jälgede järgi oli aru saada, et kakerdas üles ja siis alla tagasi. Kõik ju lume all. Jaapani mändi nad vist sellepärast armastavadki, et see ei mahu hange ära. (Hang peaks vist olem asuurema lumekoguse mõõt, kui praegune 20 cm, aga mis siis).Kõige rohkem maitsevad neile kanada tsuuga nooremad võrsed ja elupuud, sealt edasi juba ... Põhiline osa sai enne lund ära võretatud. Saunamäe lavendlid neid ei paista huvitavat, eks hiljem ole näha, mida söödud.

Kõrrelised vajusid esimese lumesajuga röötsakile, vahepealne sula aitas püsti, nüüd on jälle kaardus.
Kivila näeb välja nagu suvaline hang.


25.novembril oli pilt veel selline

Lumi tuligi sula maa peale. Ikka see esimene kirmeke. Linnukas olid heitlehised epimeediumidki veel väga ilusa lehestikuga.

Maal on ilus. Hommikul õiendasid varblased ja tihased sirelipõõsas, et hakatagu juba söögimaja täitma, neil pole aega siin niisama vilistada, iga toiduminut loeb.Kommentaarid

 1. Ilus on tõesti ja minu pärast võikski nii kuni märtsi lõpuni jääda.Kahjuks tundub et ilus lumine aed saab varsti märja vihma kaela kui ilmateadet uskuda.
  Ka mina olen kitsedega hädas-esimese lumega käisid pisikellukat näksimas.Näksimine näksimiseks,aga oma sõrgadega lõhuvad rohkem hapraid taimi kui näksimisega.Olin sunnitud lindid kivila ümber vedama.

  VastaKustuta
 2. Ma mõtlesin ka selle peale, et tallavad sibulikud ära. Kes muidugi kevadel aru saab, miks üks või teine väga ei tõuse. :)
  kas neist lintidest on abi ka? ma tõmbaks kivilale ümber :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. eelmine talv hoidsid küll eemal ja see paar nädalat ei ole ka läbi murdnud.

   Kustuta
 3. Kitsed kivilas! Mõeldagi on valus...

  VastaKustuta
 4. Kits on kaugelt ilus kaeda, umbes nii 500 m pealt ehk. siis ei tule veel jahikirge ja muid imelikke mõtteid. Minu poolest võiks ka seda ilu nüüd kenasti märtsini pidada Aga no looda sa. Juba praeguseks on suur hulk sulanud. Loodan siiski natuke talvisemat talve kui need paar viimast.

  VastaKustuta
 5. Tänasega on meil see ilu kadunud. Vihma on sadanud pea terve päeva. Aia valge on asendunud rohelise, pruuni ja teiste tumedate toonidega. Kitsedega on paras jaskar meil ka. Hea et meil mingi osagi aiaga piiratud on, muidu ei jõuakski ära võrgutada ja linditada.

  VastaKustuta
 6. Äkki oli hoopis mägikits! :P

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused