vember officinalis, harilik november

November. Päev on lühike, sügis pikk. Ajaarvestus on rohkem nädalavahetuse põhine, et kas laseb õues ringi vaadata ja pisiasjadega tegeleda või mitte. Siiani on lasknud. Möödunud pühapäeval ja eile oli vastikult tuuline, muidu tiksub ikka plussis.

Istutasin paar hariliku kuuse hakatist vana heki alla, et seal, kus valgus läbi pääseb, saaks uued kuused kasvama hakata.

Puud on varju all. Taimed kasvukas ja kohe kui sadudega veidi tagasi tõmbas, ilmusid sügismutid. Üks sinder kergitas kasvukas potid üles. Kaevasin uuesti mulda.

Kasvukas lõikasin tagasi kuumaasika, et ta lõpetaks marjadega ponnistamise ja läheks puhkusele. Millalgi sai veel viimased sibulikud maha torgatud ja suurem osa tammelehtedest kokku riisutud.

Nädalad lendavad. Nokitsen tasapisi ja harin ennast. Taimemaailm on endiselt huvitav.
Laupäeval hakkan liiva varuma ja võib-olla teen ettevalmistusi detsembriks, talikülvi ajaks.

Linnukas on suur osa heitlehelisi püsikuid ilusad, pildistamiseks on raske aega leida. Näis. Laupäevases ilmaennustuses oli päikese pilt ka. :) Siis on juba detsember, aga eks me peaksimegi juba harjunud olema, et talv algab jaanuari teisest nädalast või umbes nii.

Mina tahaks juba kevadet.
Kommentaarid

 1. Ma ootan ka kevadet.Peale uue aasta saabumist on juba märgata, et päevad on kukesammu võrra pikemaks veninud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, mul on aiapäevikus mõned hõisked, kui päev pikemaks minema hakkab :)

   Kustuta
 2. Jaa... kevad on hää, aga hetkel veel kusagil kaugel. Aga ongi hea, saab rahulikult (aia)raamatuid lugeda või arvutis virtuaalseid taimi passida. Ega`s kevadel selleks enam aega pole - muudkui kaeva ja istuta :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah see aeg on hea süvenemiseks ja silma nuumamiseks :)

   Kustuta
 3. Kui külvama hakkad ja mõnel pimedal õhtul aega leiad, siis oleks tore, kui kirjutaksid, mida, kuidas jne külvasid. Minul on külvid tehtud. Ma ei viitsi seda detsembrit tavaliselt oodata. Vaatan kui ilm jahedaks ära läheb, hakkan tavaliselt liigutama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on mullusest külvist mõned pikajalised alles, kui muidugi on. Külvan tavaliselt laisalt jaanuaris. meil nii soe ka ju kui varem pihta hakata

   Kustuta
 4. Mul on üpris täpselt samad mõtted ja tundmused - tahaks kevadet!
  Plaanin külvata tiibeti ja soopriimulat ning visata seemet kuhugi palja maa peale, kus pole karta mulla liigutamist. Vaatasin sel aastal, et lühterpriimulad idanesid kõige paremini peenra ees murus!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. vau! Sirvisin täna just üht seemnekataloogi ja pidasin plaani, et lühterpriimulate seemneid tellida. Sinu eeskuju oli nakkav ja nad on ju nii ilusad ja sobivad mu aeda

   Kustuta
 5. Oh, kes kevadet ei tahaks...
  Aga kataloogid, mnjaa, külviplaani pean minagi.:)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused