suvejutud. Portselaniaed Muhus

Sõbrad teavad, et septembris käisin puulausujatega (loe-dendroloogidega), Saaremaal ja Muhus. See oli üks vähestest nädalavahetustest, kui ilm pööras soojaks ja päikseliseks. Ma olen närb kodunt ära käija, sest mulle lihtsalt meeldib kodus olla :)
Muidugi olen ma tänulik Kaiele, kes mu kaasa võttis, see oli üks väga tore reis ja kui olin KSJ-le kõik ära muljetanud, siis oli väga mõnus neid hetki endas hoida. Hoiaksin vist siiani, aga ühes grupis läks piltide näitamiseks ja hakkasin lõpuks albumeid korrastama. Alustan lõpu keskelt. Me olime külastanud ühte väikest metsaaeda ja ühte põnevamat arboreetumit Saaremaal ja toredat talukohta Muhus.  Teele jäi Muhu külatanum ja üks armas koduaed. Neist kõigist edaspidi.

Portselaniaias sain end lõpuks lõdvaks lasta, see oli juba tuttav teema. Muidu püsisin juhtgrupi kannul, et puid mitte mööda lasta :) Dendroloogias pole ma enam päris algaja, aga edasijõudnust olen veel kaugel, sestap imasingi infot nagu käsn. Mis oli ka tore muidugi.

Portselaniaed on armas, salasoppidega ja ometi nii kujundet, et rajad toovad su algusesse tagasi ja teele jääb kaari ja võlve ja hinge avardav lagendik. Septembri lõpp, aga aed säras ja ma nautisin seda rahulikku olemist. Uurisin kooslusi ja andsin endale lubadusi. Jah, ikka külvata need moonid, mis pakis ootavad, jah külvata seda stepirohtu ja mängida, rohkem mängida !
Nagu perenaine ütles, Muhus taimepoodi pole. Nii on enamus taimi kas posti teel tellitud või seemnest külvatud.


Mis mulle selle aia juures eriti meeldis oli tervik ja teekond poolvarjust päikese kätte ja siis tagasi. Avarduv salaaed? :) Nii mõneski kohas mõtlesin, et juulis on siin need ja need värvid, mais need ja need. See aed räägib sinuga kui kuulama jääd.Ma loodan, et näeme veel :)

Kommentaarid

 1. Seda aeda igatsen juba ammu külastada. Kunagi peab see õnnestuma.

  VastaKustuta
 2. Ahh, suvi...
  Ilus varjuaed ja palju muud vaatamisväärset. :)

  VastaKustuta
 3. Näib põnev ja ilus aed olema, mis peamine, kõrreline aed! :)

  VastaKustuta
 4. See kaunis aed on fotodelt tuttav. Kahju, et ma ise sinna ei saa. Räägi neist arboreetumitest ka.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused