pole midagi paremat soojast ilmast. mai kolmas päev

Pulsatilla turczaninowii
3.mai, kolmapäev. Soe on, päriselt ka :) Eile õhtuse temperatuuri järgi ma kasvuka taimi katma ei hakanud, neil läheb siis viies päev valgemates oludes. Oli ka viimane aeg, kippusid toas vaatamata lambile aneemiliseks kätte. Nüüd on muidugi järgmine teema - päeval peab kasvukat tuulutama, sest muidu läheb seal troopikaks kätte ära, kasvuhoone on ju väike.

Aias õitsevad võsaülased ja sinililled on hakanud juba lehti looma. Koerahambaid mul polegi, peaks seda kohta hakkama ka täitma. Esimesed sõnajala otsad on väljas ja epimeediumitel ka vaikne tulemine. Kivilas ja müürikal teevad ilma karukellad.
Seemikud, mis potistatud said on kõik naksis, mitte ükski pole norgu vajanud.

Kurgimajale panime kile peale, kui ilm ropuks läheb, saab seal pinna ette valmistada. Üldiselt olen tähele pannud, et kõige parem viis vihmast (lörtsist) ilma vältida on see, kui lisada tööülesannete hulka mingi vajalik toimetamine ja öelda, et selle teen ära siis, kui sajab. Kindel värk, et sadu nihkub pöördvõrdeliselt sellega kui oluline  planeeritud töö on.  Kurgikülvi olen teinud viimastel aastatel papist pottidesse, siis on lihtne neid hiljem istutada, ei jää põdema. Lillhernestega sama lugu, pärast on kerge koos potiga aktiniidia põõsa alla torgata. Ilma lillehernesteta elu ei ole. :)

Püsikute sirge kaevamine hakkab ühele poole saama, viimases otsas on pinnas eriti karm. Kaalun liivavedu sinna kruusa peale, sinna saab siis siis kõrrelised ja nepeta lahti lasta. Võib-olla. Veidi komposti on vaja lisada ja läbikaevatud muld ära rehitseda, kas jäi veel midagi korjamata. Püsikupeenra puhul eelistan ikka vana klassikalist lähenemist - kõik juurumbrohud välja, pärast on endal lihtsam. Tüütu aga tõhus. Tänavune kevad laseb rahulikult valmistuda. Pool maasikatest on vaja ka ära puhastada ja harvendada. Märtsis ümber istutatud maasikataimed on muide kenasti traksis. Veel on vaja marjapõõsaid ümber istutada, paar tükki jäävad majakohale ette.  Selleks on vaja üks mullahunnik läbi sõela visata.
 Nädala pärast tuleb hakata niitma, siis saab kurkidele ka sooja padja alla panna. Saunamäel kavatsen põhjaküljest igihalja välja rookida ja selle käigus tuleb muudki mudru.

Pulsatilla ambigua
Merikannid on end külvanud ja see on hea, sest vana padjand oli tänavu puhas muder. Kivila saunapoolne otsake, mis kasvatab umbrohtu ja kuhu tekitasin liivakaevandamiseks tõhusa augu, tuleb nüüd ka kinni lükata ja mõned kivid paika panna, siis on kivila viimistletud ja tuulekülvi vähendatud.
Lohuaia nõlvaku otsas teen ka tänavu veidi korrektuure, uutele epimeediumitele on kohta vaja ja seal on juba paras jungel nagunii.

Õhtud on mõnusad, mul hakkab juba sulasepäevitus tekkima.


Kommentaarid

  1. Päevasoe on tore ja hea, et mingit märga ollust krae vahele ei saja. Aga hommikud on külmad ja tuul jahe.

    VastaKustuta
  2. pean ka lillherneid külvama. Ilma nendeta on elu küll aga no mis elu see on? :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused