vihhhhhm

 Teisipäev, 25.aprill. Aprill täies ilus - 3 sooja ilma, ei mäleta küll enam, millal täpselt, aga vist oli nii, et mingil päeval koorisin kihte vähemaks ja oli päris lämmi. Eile paistis päike ja tuuletas, õhtuks vaibus ära nii umbes enne loojangut tund või kaks. Noh ja siis oleme lörtsi saanud või hoolund ja rahet. Pean rahulolevalt nentima, et muhud ja lohud aias on suureks trööstiks, vesi voolab tiiki ja kui sinna enam ei mahu, siis kasvuhoonesse ja läbi katkiste saapataldade varvaste vahele. ! Täna viskan vanad saapad nurka, sest mul on nüüd uued aiakäimad :)
Vihhhhmmm.
Kui ta nüüd niimoodi laussajab, siis on see ehk isegi hea, külm ei pääse läbi vee? Alati võib unistada ka sellest, et ilmateade on nihkes ja soe saabub päevakese varem. Lõpuks ei ole meitel enam talv, -25 oleks ikka väga ropp ju.Selle kõrval on 0 kuni +3 kuni +4 kõva sõna, väheamasti nii ma endale kinnitan, kui õuevatte selga ajan. 
 Täna sordin seemnekasti ja nokitsen märkmetes. 

Esmaspäev, 24.aprill.
Kui juhtud maastikke vaatama alla päikest ja eriti sünkjate lörtsipilvede taustal, siis näed, et puud on hiirekõrvul ja saabunud on rohelise vine aeg.
Ilus on, aga tüütult külm ja tuuline. Eriti nörritav kui nädalavahetusel on koerailmad. 

Laupäeval käisin talgutel ja meid oli ikka üllatavalt palju :) ja tööd said kuidagi sips-niuh tehtud. KSJ tuli mulle poole päeva pealt järele ja teel koju põikasime  võssa sinilillele. Muidu sügelen igal kevadel, et läheks ja vaataks, nädalavahetusel saigi siis käe sinivalgeks. Huvitava tooniga heledaid õisi oli ja paar puhast valget ja siniseid igas mõõdus ja variatsioonis. Istutasin neid hiljem kerges lume vms sajus. Linnuka lõunaküljele ja sarapuude alla ka mõned.  Sinililledega on see huvitav, et kuigi nad on nii imeväikesed, varakevadel kaugelt vaadates paistab see sinine nagu suurendusega. Roosasid olen toonud Häädemeestelt, koduaia sarapuude alt. Eelmisel kevadel kogusin nad linnukasse kokku. Tänavu alustasid nad varakult ja mõnda õit on need külmakraadid ka pruunistanud või hakkavad nad lihtsalt lõpetama juba.


Siia tulevad sinilille pildid, kui ilma ja aega on.

Pühapäev, 23.aprill

Eelmisel kevadel kavatsesin kraavikalda "karma" ette võtta, aga ei jõudnud. "Karma" koosneb mu esimeste aastate (komposti)hunnikutest.  Mul on vaja marjapõõsastele ruumi ja siia-sinna mulda, nii võtsingi selle virna ette. Tubli 2, 5 meetrit on läbitud. Esimene soe vihm lööb selle mulla ilmselt haljendama, pealiskihis oli ohtralt juuri, küllap ka seemneid. Lõpuks saabus turvas, kasutan seda multsimiseks ja siin-seal pinnasesse segamiseks.


P.S. järgmine läpakas saaab olema Mac, mul on sellest värvide korrigeerimisest absoluutselt villand.

Lehtimiseni, hääd sõbrad ;)


P.S. P.S.

mis kasvab?
võilill
naat
nõges
ja siis see salaohakas
toomingad
ja mägisibulad
ja see suviumbrohi kivilas, mille nimi mul meeles ei seisa
mustsõstrad
ja
hain, mis ta nimi nüüd oligi- teeb mättaid ja on tüütu. Kui sa ta ümber keerad, siis ei näe ta enam kasvada, aga Kesse jõuab neid pöörata.
ja toas
epimeediumid ja südajas lursik ja tomatid
ja kasvukas sibul ja redised
ja õues tegemata tööde nimekiri
ja kaevamata peenrade hulk
ja hulk toredaid otsakesi ei pursku maa seest, hoopis ilmuvad ja nende turbaga katmisest pole kasu, sest nad imbuvad sealt vahelt ikka välja vaatamata külmale.

Kui homme ei saja, siis on tore ja hea, et on kevad, mitte vember või oktoober. Lähen viskan nüüd need vanad saapad ära.
Kommentaarid

 1. Mul on tõeline ahastus sellest, et soe ei taha tulla - tomat õitseb. Aga kütmata kasvuhoonesse nendega ei saa. Ööd endiselt miinustes. Vähemalt ähvardab.
  Ja ma olen vähemalt 4-5 aastat aprilli viimasel nädalal nendega kasvukasse läinud! Pagana külm kevad!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. ehk uuest nädalast lähevad miinused maha, ma tahaks ka oma taimi ära kolida, piisaks, kui öised miinused oleks -2 kanti, siis saaks nad juba päevasoojaga köetud kasvukas hakkama.

   Kustuta
 2. Küll sadas, kaugemal põldudel on järvekesed. Läheks aeda mängima aga liiga märg on veel. Tuulutab. eks kuivatab ka ja vaatamata ilmateate koledaile lubadusile meil täna veel sadanud ei ole. Tervitusi kontorirottidele :P

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vot aga ühel eriti ilusal päeval on kontrorirottidel puhkus ja siiz ja siiz tervitame meie P:)

   Kustuta
 3. Meil vihmutab juba päevi, viimasel kahel pole rahet ja lund vahelduseks visatud. Sinilillekesed on imetoredad, peame hakkama vahetusi tegema, aga enam mitte taimhaaval vaid kohe kohalik komplekt:) toonid nii erinevad. Maci mõtet toetan!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah komplektivahetus on täitsa lahe mõte :)

   Kustuta
 4. Vihmast on küll villand, aga ta ei kavatsegi järele jätta. Pigem sadagu lund, on vähemalt valgem

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused