See hetk. soe märtsine pühapäev

Foto: epimedium.com
 Kasvuhoones oli täna soojem, kui mul toas ja vedasingi neli kasti taimi kasvukasse päikesevanne võtma. Õhtul vedasin muidugi tagasi.:)
Käes on SEE HETK ja tulgu neid lörtse või lörinaid - läbi on see talv ikkagi, isegi kui kusagil kõrgustikel saab maikuus veel suusatada.
Plusskraadid teevad rahulolevaks ja  õues on  õnnis olemine. Laupäeval tegin, (koristasin), kasvuhoone töökorda, panin veel mõned lisaplaadid ja tõmbasin pinnad siledaks, et kohe kui uus mullahunnik tekib, seame rauad valmis ja püüame selle talvise muti kinni. Kuumaasikad lõikasin tagasi, sügisel istutatud noored taimed olid veel täitsa rohelised. Talisibul mühistab kasvada. Talvituma toodud taimedest sai pool tuppa viidud juba nädal varem ja uueks hooajaks ka ära jagatud. Selle hooaja valikus on mitmeid uusi epimeediumi sorte ja paar liiki lisaks. Tähtjas epimeedium (Epimedium stellulatum) `Ykiko`hakkas toas ootamatult õitsema, püüan ta lähipäevil pildile, seniks kasutan laenatud fotot. Muide, tähtja epimeediumi tuntuim sort on `Wudang Star`. Loodetavasti saan neid kevadel omavahel võrrelda.

KSJ tegi mulle 2 taimelampi ja nüüd võib asja rahulikumalt võtta, et ei kaldu need taimed kooldu ega midagi. (Rõõmutants).

Siis asjatasin õhtuni õues, mõnus-mõnus, udune ja soe ja miskit udu-seenevihma sadas vahepeal, aga see ei mõjunud küll kuhugile. Pidasin plaane, luristasin kohvi ja korra üritasin paar kivi paigutada, aga ei õnnestunud. :) Ma siis turnisin kivihunniku otsas ja valisin  kive välja. Kasisin mõned nurgatagused puhtaks, et kui päriskevad tuleb, siis on lihtsam.

Uusi jalavarje oleks vaja, aiasaapad on omadega õhtal, ei pea vett ega midagi. Neli aastat savi, vett jms teenisid mind päris hästi. Kusagil nägin pilti, lugu vms , kus oli alles hoitud kõik saapad, mis ühe aia rajamise ja hooldamise käigus ära kanti. Töösaapad olid kenasti ritta seatud... Mul seda plaani pole. Muid plaane on seevastu ohtrasti.

Mägisibulad on hakanud tasapisi kevadisi toone võtma, `Kobajashi Red`oli uskumatut värvi, liivakarva beež vms. `Dorlet`polegi ma nii punasena näinud, kaitsereaktsioon märtsipäikesele.

 Pühapäevane päike oli nii ere, et ega ma suurt pildistanudki.
`Pacific Tart`on end juba lahti kerinud. Kõik mullused istutatud mägisibulate külvid on heas seisus. Kivirikud ja harilikud karukellad.

Linnukas kõik magab ja magab veel pikalt kui lumeroosid välja arvata, neid õitseb tänavu rohkesti, taimed on suureks kasvanud. Põhjakülge avanev lohuaed on endiselt jäine, veetase peenarde vahel kord vajub, siis tõuseb. Lõunakülge avanevad lumikellukesed on juba päris arvestatava suurusega ja juba paistavad kaugele, just nii nagu tahtsin.  Öeldagu mistahes, märts on kevadkuu :)


Kommentaarid

 1. Mina arvan vastupidi. Märts on enamasti talvekuu, milles on killuke kevadet :D Aga eks ole ka nii olnud, et lumekupud ja lumikellukuesed õitsevad veebruaris.
  Aga hea ikka, et praegune aeg laseb aias asjatada, kevadel kergem kui midagi ette tehtud

  VastaKustuta
 2. Anonüümne13 märts, 2017

  Turvakummikute seast võib ka aeda kauakestvat visa saaki saada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Anonüümne15 märts, 2017

   "Uusi jalavarje oleks vaja, aiasaapad on omadega õhtal, ei pea vett ega midagi."
   Turvakummikute seast võib saaki saada. Aeda, kandmiseks. Vett pidama. Mitte vee kandmiseks.

   Kustuta
 3. Jah, hoolimata külmakraadidest ikka kevad, eriti märtsi teine pool. Kui muud veel ei ole, siis kasvõi valgusekülluse poolest. Sest on ju neid aastaid olnud küll kus märtsis veel karmi pakast viskab.

  VastaKustuta
 4. oioioi, kas juba peab nii tubli olema! :) Aga kevade hõngu on küll kõikjal...ise ma küll veel õue ei kipu toimetama...aga käin vaatan...isegi kasvukasse olen sisse piilunud! :)

  VastaKustuta
 5. leidsin täna ühe lumikellukese :)

  VastaKustuta
 6. Oh ma ootan seda hetke! Ootan-ootan. Loodetavasti saab olema tuleval nädalavahetusel. Tahan siis peenraid koristama hakata!

  VastaKustuta
 7. Märtsis hakkab juba tunne tekkima:)

  VastaKustuta
 8. Meil ka hooeg juba alustatud.
  Korralike saabasteta ei ole aias elu, no ei ole.
  Päike igatahes juba pingutab kõvasti, et maa sulaks saada, ja kohe-kohe pistavad kõikides vikerkaarevärvides ninad maa seest.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused