vihm, jää, tuul

Reedene udu päädis öiste külmakraadidega ja ilmselt pidi see temperatuuri langus suhteliselt kiire olema, sest millega seletada jää-embelisi puid, põõsaid, kõrrelisi.
Laupäeval õue astudes oligi kuidagi kahetine tunne - ilm oli soe, aga jäitene. Pildistmise tuju polnud, imetlesin niisama. Olin kindel, et lõunaks on see kõik läinud nagu härmatise puhul, aga võta näpust. Lõpuks läksin ikka kaamera järgi. See kaunis nähtus püsis laupäeva ja pühapäeva.
Täna (pühapäeval), seisin lõunalohus ja kuulsin kuidas puud kõlisesid. Kosmiline pühapäev.
Tegin fotoharjutusi, ISO nii ja ava naa jne. Nii palju oli oidu, et ei hakanud jälle õhtut ootama :) Sihtisin punast vilja

Selle jää pildile püüdmine oli päris huvitav. Õhtul pilte üle vaadates oleks nagu kaadrid kõik nihestunud, udused :) Makroobjketiiviga oleks lahedaid pilte saanud, agta seda riistapuud mul ei ole. Päikest ka polnud ja kui olekski, siis oleks jää ära sulanud ju. Kogu see jäätumine oli tuulesuunaline, s.t. edela ja läänekülg. Lagedal oli jäätumine veidi laialdasem. Üldmulje selline nagu oleks horisontaalset vihma sadanud.


PajudEnelased


 Sarikalised on ikka väga ilusad ja tegelikult meeldivad nad mulle ka suvel, kuigi umbrohuna on nad veidi invasiivsed. Ehk peaks katsetama mõne kultuurvormiga?


Kõige lahedam oli piiskenelas, peenar on suhteliselt lagedaks koristatud ja nii paistis ta kaugele, päris visa varrega teine.
Vaatasin suvikülve, s.t. tahaks kangesti need juba valguse kätte tuua, aga vara veel. ootan nädala  või kaks. 
Täna sajab lund.


Kommentaarid

 1. Meil püsib see jää- jahärmasegune näitus veel tänagi

  VastaKustuta
 2. Ja meil oli küll härmatise triip tagaaia suur kask, selle kõrval männid ühelt küöljelt ja siis juba samasuunalises kaugvaates. Sellist jäämängu ei olnud. Hakka või kadedaks :)

  VastaKustuta
 3. Meil oli seda ilu ikka tunduvalt tagasihoidlikumalt

  VastaKustuta
 4. Küll on ilusad need klaasist servaga oksad.:)

  VastaKustuta
 5. Imelisi jää- ja härmamänge on teile pakutud. Aga ma pean tunnistama, et mitte üks teps ma kade pole ja oma silmaga näha ei igatse! :P

  VastaKustuta
 6. Tôeline kalliskivimäng!

  VastaKustuta
 7. Meie kandis oli ka igasuguseid jäävigureid :D
  Su piltidel on lahedad teadvusenihked, aina imetle looduse mõttelendu ja tegutsemislusti.

  VastaKustuta
 8. Kõlinat võib peaaegu kuuldagi :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused