ükskakskolm-ükskakskolm-külm-sula-tuul-külm-soe-külm-sula

 Maaleht (nr 2. 2017) temperatuurid kesk-Eestis:

1.nov +2
6.nov -16
21.nov +3
3.dets -10
10.dets. +2
12.dets. -11
1.jaan +4
6.jaan. -22
10.jaan +2

13.jaanuar 2017
Lumekiht püsib. Väike, aga püsib, vahepeal sibiseb juurde. Elevantside püüdmise augus liiv nõriseb kenasti, ei ole külmunud.
Otsisin potid välja. Jama majas, mul ei ole neid suuri plastpudeleid, mida saaks pooleks lõigata ja kuhu saaks külvipotid sokutada. Olemasolevad on käigus juba suvest, nende sees on epimeediumitelt korjatud seemned. Kas sealt midagi tuleb, ei tea, aga ma pole lootust kaotanud. Aednik peab mängida saama.
Talvituvad õues. 

Päike loojub 15.52 jess! Nädal tagasi loojus 15.45 :) 7 valget minutit nagu maast leitud!

Vahepeal oli paar kerge miinusega päeva ja tormihoiatus. Meil siin midagi paigast ära ei puhunud, maja puhus veidi külmemaks, aga talutavalt. Päikest nägin, ei pildistanud, nautisin niisama, et on valge.

Kasvuhoones pole käinud, piilusin uksepraost. Jah, seal on praod kahe ukse vahel.
Tekkis igatsus Suure Rohelise järele. Lugesin sõnajalad üle, varsti postitan. Kesse oleks võinud neid rohkem ja paremini pildistada.

Pärast neid miinustuuli mina ei nurise. On nagu on, peaasi, et valgemaks läheb. Seemnepoes käisin täna ka, ettekäändeks olid tomatiseemned.

14.jaan. ööga tuli maha uus ilus lumekiht. Hommik tuuletu, loodus nagu piltpostkaardil

Kommentaarid

  1. Oojaa-ojaa-ojaaaa! Seda ootan nüüd pikisilmil minagi!
    Aga ilm on imelik ja mina millegipärast arvan, et selliseks ta jääbki. Ei tule enam ei korralikku külma ega lund. Nädalavahetusel oli kodus siiski ilus 7 sentimeerine lumi sadanud.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused