jaanuari I nädal

Kauaoodatud normaalne jaanuar on käes ja vahepeal käis termomeetri näit + 6 st kuni -22ni  ära. Enne külma sadas õnneks mingi lumekribal maha, kivilale tõmbas ka kerge kihi peale. 
Ilm sai mõnusalt valgeks. Mitu päeva päikest.
Kaks päeva puhunud kirdetuul oli küll karm. Need lühikesed vahemaad, mida mina läbisin, et jõuda tööle ja töölt koju, olid vägagi valusad vaatamata sellele, et olin tõhusalt riides.
Kui saabus tuulevaikus oli see ikka väga õnnis tunne. Termomeetri näit langes öösel küll -22 ni , aga täielik tuulevaikus tegi sellest mõnusa ilma.
Hoolitsesin selle eest, et lindude söögimaja oleks täidetud ja kütsin korralikult ahju. Lubatud tuisku meile ei jagunud, kuigi mingi kerge lumekirme lisandus. Piltidelt paistab rohkem kui on. Täna oli pilves ja soe.

 
jäädvustasin kaabaka jäljed, et kass-tema-kätte saaks.

Tahtsin täna talikülvi teha, aga koridoris seisnud mullakott oli ära jäätunud. Tõstsin sulama, loodetavasti saan homme juba edasi toimetada.
Päris talv muudab mu kannatlikuks, sest nüüd viib iga hetk kevade poole.

Ma pole ikka veel eelmise aasta pilte ära sortinud, takerdun neisse ja siis liigub mõte juba taimedele ja ... mis seal salata minu jaoks on hooaeg alanud :D

Kommentaarid

 1. Mul algas kaa! Eile, tellisin kaht sorti siilkübara seemet. Et samuti teha külve! Kaabakatele sõda! :P

  VastaKustuta
  Vastused
  1. just! Külva hoolega, siilkübaraid pole kunagi liiga palju :)

   Kaabakatele sokutan roosat putru, äkki läheb õnneks.

   Kustuta
 2. Oh, teid :) Mina alles tellin lõnga ja pean punumisplaane, mõtlen õudusega, et varsti juba pool jaanuari läbi ja kaugel see kevadki enam on aga nii palju tahaks veel teha tubaseid, talviseid töid :D

  VastaKustuta
 3. Ma käin viimasel ajal järjest tihedamini oma seemnekarbi kallal krabistamas, tellimused ammu juba kätte saadud. Ühel õhtul sattus meesinimene mulle peale ja kukkus hädaldama, et jälle saavad kõik meie aknalauad mingit mullasodi täis olema, ei ole ju mõtet, vaata, mis sead su lilledega tegid.
  Aga mina ei saa!
  Oli aeg, kui ma sarnaselt krabistasin oma kommipaberite karbi kallal, nii põnev oli!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah juba see krabistamine ajab elevile :) Sul oli eelmisel aastal nii põnev nimekiri ka, mõjus inspireerivalt.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused